Sekmadienis, 26 kovo, 2023
Pradžia > Buitis - Namai > Kokia terasa yra ilgaamžė?

Kokia terasa yra ilgaamžė?

Prie namo prijungta terasa ne tik puošia pastatą, bet ir suteikia jaukumą. Terasa praplečia namo erdvę, o paprastai šiltuoju metų laiku joje vyksta didelė šeimos gyvenimo dalis ir draugų susibūrimai. Tinkamai pasirinkus spalvas, medžiagas, aksesuarus ir net augalus, terasa – bent jau šiltuoju metų laiku – gali tapti patogiausiu namo ir kiemo kampu.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad medinės terasos įrengimas yra paprastas procesas. Jei turite patirties ir reikalingų įrankių, taip yra. Tačiau jei norite džiaugtis greitais ir kokybiškais rezultatais, geriausia medinę terasą įrengti patikėti profesionalui.

Medinės terasos įrengimo kaina

Kaip jau žinome, medinės terasos yra mylimiausios, nes jomis galima vaikščioti basomis kojomis ir jaustis lyg miške. Medis suteikia terasai subtilumo ir jaukumo. Medinės terasos įrengimo kaina priklauso nuo to, kokio dydžio ji bus, kokias medžiagas pasirinksite ir kokių papildomų detalių norėsite. Medinė terasa su stogu dažnai yra pasirenkama, kai norima lauke laikyti minkštus lauko baldus. Tokiu atveju medinė lauko terasa gali tapti puikia erdve, praplečiančia jūsų namus vasarą ir leidžiančia mėgautis lauku ir kai lyja, ir kai šviečia saulė. Medinė terasa prie namo taip pat gali būti įrengiama ir be stogo – tokiu atveju medinė lauko terasa taps atvira erdve mėgautis saule. O medinės terasos įrengimas bus greitesnis, pigesnis ir paprastesnis.

Jei norite, kad terasa būtų išskirtinė, nepakaks tik jos pastatyti, visuomet reikia apgalvoti ir dizaino elementus, juk žiemą nenoresite sušalti, tam reikalingas židinys. Medinės terasos įrengimo kaina priklauso ir nuo kitų priedų (laiptų, turėklų) bei, žinoma, pasirinktos medžiagos. Statome terasas iš praktiškų ir ekonomiškų impregnuotos pušies lentų, maumedžio medienos ar termomedienos. Ieškantiems prabangesnio varianto, galime pasiūlyti egzotinę medieną. Medinės terasos statyba iš aukštos kokybės medžiagų – tai investicija į jūsų ateitį, nes tokia terasa yra ilgaamžė, patvari ir visų mylima.

Ilgaamžės terasos paslaptis

Terasa yra lyg vasaros namelis, kuriame norisi praleisti visą savo laisvą laiką. Jei norisi, kad terasa būtų tokia, apie kokią svajojate, privalote atkreipti dėmesį į detales.

Prieš statant terasą reikėtų ne tik nuspręsti, kurioje namo pusėje ją statysite, kokio ji bus dydžio bei formos, ar norite įrengti tik terasą, ar norėsite ją pridengti stogeliu ir paversti vasariniu kambariu. Svarbus ir kartais sunkus sprendimas yra tai, kokias plokštes pasirinkti terasai. Žinoma, kad ir ką pasirinktumėte, paprastai norima geriausio kainos ir kokybės santykio, tačiau taip pat natūralu, kad visi planuodami terasą turi asmeninių poreikių ir yra priversti atsižvelgti į namo, kiemo planavimą, apželdinimą ir pan. Jei pasirinksite tinkamus dizainus terasai – ji bus ilgaamžė, nes nesinorės keisti jos dekoro.

Šiek tiek apie terasos grindis, nes jos taip pat neturi būti pamirštos. Jei norisi ilgaamžiškumo, reikia rinktis medines grindis terasai. Žinoma, gražios, malonios liesti lentos svarbu, tačiau būtina įvertinti ir jų atsparumą, ilgaamžiškumą, taip pat – jų gamybos poveikį aplinkai. Tikėtis, kad ilgai džiaugsitės terasa, pastatyta iš specialiai tam nepritaikytos medienos ar kitų medžiagų, neverta, dėl to rinkitės atsakingai, o geriausia darbus leisti atlikti specialistams. Jei nuspręsite įsirengti medinę terasą, nepamirškite, kad mediena turi būti specialiai apdorota ir išsiaiškinkite, kokiai atsparumo klasei ji priskiriama. Nuo atsparumo klasės priklausys, ar ilgai terasa jums tarnaus, ar atsilaikys prieš kenksmingus aplinkos veiksnius, tokius kaip puvinys, grybeliai, drėgmė, saulė.