Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Emocijos darbo pokalbio metu: kur jas „dėti“?

Emocijos darbo pokalbio metu: kur jas „dėti“?

Darbo pokalbiai yra vienas labiausiai gąsdinančių gyvenimo etapų, kuriuos daugiau arba mažiau praeina visi. Suprantama, kad patarimai, kurie skatina nusiraminti, susikaupti – dažniausiai yra nevaisingi, kadangi nerimas prieš darbo pokalbį yra visiškai natūralus dalykas. Blogiausia, kad nerimas tampa didelis, kartais virsta erzuliu ir taip vietoje gerųjų – parodome blogąsias savo charakterio savybes.

Žinoma, skiriasi darbo skelbimai, darbo specifika, vadovai, tačiau taisyklės, kurios padės Jums tinkamai reaguoti į kritiką ir suvaldyti savo emocijas – tos pačios. Jūsų dėmesiui – keli esminiai patarimai, kurie dažniausiai „išmuša“ iš vėžių, tad pasiruošti jiems dar esant namuose – labai naudinga.

  • Reakcija į kritiką

Visiškai natūralu, kad darbo pokalbio metu galite sulaukti kritikos. Pirmiausia reikia nepamiršti, kad tai yra pokalbis ir jo metu stengiamasi išsiaiškinti, ar būsite geras darbuotojas tam tikroje pozicijoje. Štai todėl pokalbis net ir būdamas gana oficialus gali prarasti tą oficialumą, tad tenka išmokti tinkamai reaguoti į tam tikrus neplanuotus gestus.

Pavyzdžiui, kai būsite pradėtas kritikuoti. Svarbiausia yra nurimti, nieko neatsakyti. Žinoma, nepradėkite ir šypsotis, kadangi atrodysite, kad reaguojate ironiškai. Geriausia – padėkoti už kritiką ir teigti, kad būtinai įvertinsite žodžius.

  • Nepradėkite skųstis

Darbo pokalbio metu gana dažnai užduodamas klausimas susijęs su buvusiais vadovais. Suprantama, kad išsiskyrus negeruoju dažniausiai nenorima sakyti,  kad tas žmogus buvo geras ir Jums patiko su juo dirbti. Geriausia yra bandyti palaikyti neutralius atsakymus, kurie per daug nepasakys apie Jūsų santykius.

Sakykite, kad palaikėte darbinį bendravimą ir iškilus nesklandumams kartu ieškojote sprendimo. Jeigu pradėsite skųstis, koks tas žmogus buvo blogas – tai gana daug pasakys apie jus. Deja, blogąja prasme. Net ir tokiu atveju, jeigu jis tikrai nebuvo geras žmogus – vistiek neturėtumėte to pabrėžti.

  • Karjerizmas ir pinigai

Darbo pokalbio metu taip pat galite sulaukti klausimo susijusio su karjerizmu. Jis dažniausiai formuluojamas skatinant jus įvertinti, ar galite dirbti po darbo valandų arba neštis darbus namo. Reikia realiai vertinti savo situaciją, tačiau per daug jos neaštrinti. Jeigu sakykite, kad melai dirbate po darbo – tokiu atveju gali pasirodyti, kad nespėjate susitvarkyti su savo darbo krūviu, o tai nėra gera. Tačiau jeigu sakysite, kad niekada nedirbate po darbo, taip sukursite įspūdį, kad net ir taip keliais išsiimtinais atvejais vistiek nepadėsite. Atsakykite atsargiai, apgalvotai.

Lygiai taip pat atsakingai reaguokite į klausimą, kuris yra susijęs su darbo užmokesčiu. Jeigu Jums pasiūlys labai mažą algą – jokiu būdu nepradėkite juoktis bei kitaip keistai reaguoti. Suprantama, kad Jūsų lūkesčiai gali būti nepatenkinami, tačiau darbo pokalbis ir yra skirtas tam, kad galėtumėte derėtis.