Sekmadienis, 14 balandžio, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Kaip išsirinkti darželį?

Kaip išsirinkti darželį?

Šiais laikais įprasta kone visus vaikus leisti į darželį. Retas tėvas nusprendžia savo vaiką ugdyti namuose savarankiškai. Tad beveik visiems tėvams natūraliai kyla klausimas, kaip išsirinkti tobulą darželį savo vaikui? Ar turėtume atsižvelgt tik į įstaigos atstumą nuo mūsų namų, ar atidžiau pažvelgti į tai, ką konkretus darželis siūlo mūsų vaikui šiuo nepaprastai svarbiu vystymosi laikotarpiu?

Apie trečius gyvenimo metus vaikas pradeda rodyti kitų vaikų draugijos poreikį, kitaip tariant, nori socializuotis. Tad kiekvienas tėvas, auginantis trimetį, turėtų imti sekti vaiko skleidžiamus signalus apie socializacijos poreikį. Tai gali būti sunkus išsiskyrimas su žaidimų aikštelėje sutiktu vaiku, noras bėgti pas kitą vaiką, klausimai apie kitus vaikus ir pan.

Ieškant tobulo darželio vaikui, daugumai tėvų kyla vis daugiau abejonių dėl tradicinių darželių (dažniausiai turima omenyje valstybines įstaigas). Tėvai jaučia susirūpinimą, kad auklėjimo metodai išliko nepakitę nuo senų laikų, nepaisant naujų žinių apie vaiko raidą. Jie nerimauja, kad adaptacija yra pernelyg trumpa ir nesuteikia vaikui galimybės ramiai įsilieti į naują aplinką, tikintis, kad vaikas tiesiog prisitaikys per 3 dienas. Neretai nerimo skatinami tėvai renkasi privačius darželius, nes šie atrodo naujesni, darbuotojai profesionalesni ir pan.

Kone kasmet politikai kalba apie naujas švietimo reformas ir nuodugnių bei radikalių pokyčių poreikį. Bet ar kas nors turi omenyje vaikų darželius? Vaiko ikimokyklinis laikotarpis yra nepaprastai svarbus jo raidai. Tad visiškai natūralu, kad švietimo sistema darželiuose taip pat turi tobulėti ir prisitaikyti prie naujų mokslininkų tyrimų. Valstybiniai darželiai didelių pokyčių negali vykdyti, negavę nurodymų iš aukščiau, bet privačios įstaigos gali į tai atsižvelgti ir dažnu atveju atsižvelgia.

Kokį darželį rinktis?

Vis dažniau steigiami vaikų darželiai, kuriuose didelis dėmesys skiriamas vaiko individualumui, mažoms grupėms, geriems santykiams tarp pedagogų ir auklėtinių tėvų, spontaniškam pasaulio pažinimui ir, be jokios abejonės, saugumo jausmui. Kartu jie skatina vaikus bendradarbiauti ir stengiasi išmokyti juos empatijos bei ribų atpažinimo. Tai tipinis privataus darželio aprašymas. 

Todėl nenuostabu, kodėl vis daugiau vaikų tėvų pasirenka išleisti daugiau pinigų, tačiau savo atžalas leisti būtent į tokias įstaigas. Tad ne atstumas nuo namų iki darželio ar papildomų būrelių įvairovė ir skaičius turėtų būti svarbiausi kriterijai, renkantis darželį. Svarbiausia, įstaigos požiūris į visiems svarbius klausimus. 

Taip pat apsispręsti, ar pasirinkta ugdymo įstaiga atitinka jūsų lūkesčius, labai padeda apsilankymas įstaigoje ir informacija iš pirmų lūpų. Apsilankydami norimame darželyje galite įvertinti daugelį dalykų, tokių kaip aplinka, tvarka, triukšmo lygis, personalo bendravimas ir kiti dalykai. Pokalbis su ikimokyklinio ugdymo įstaigos vadovu gali padėti labiau suprasti darželio politiką ir požiūrį į jums svarbius dalykus. 

Daugiau informacijos apie privatų darželį galite rasti vaikystestakas.lt.