Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Dušo kabina: walk-in ar uždara? Funkcionalumas kiekvienam pagal poreikius

Dušo kabina: walk-in ar uždara? Funkcionalumas kiekvienam pagal poreikius

Vonioje kiekvieną dieną mes praleidžiame iki valandos ir daugiau, tad nenuostabu, jog daugelis jos kūrimui bei smulkmenų derinimui skiria labai daug laiko. Paprasčiausiai norisi sukurti tokią vonios patalpą, kuri būtų ne tik labai graži, tačiau tuo pačiu ir funkcionali.

Stiklinės dušo sienelės yra vis dažnesnis pasirinkimas, kadangi jos įvardijamos kaip kur kas patrauklesnės, stilingesnės ir praktiškesnės nei dušo užuolaidos, juolab, sienelės labai dažnai montuojamos tiek įsigijus vonią, tiek dušą, tiek ir paprasčiausiai suprojektavus nišą, kur bus prausiamasi. Nišinio dušo atveju galite rinktis arba walk-in t. y. atvirą dušą arba uždarą. Stiklinių dušo sienelių pasirinkimas yra tikrai labai platus (tiek stiliaus, tiek kitais niuansais) – tai suteikia galimybes kiekvienam susikurti norimo dizaino vonios interjerą, kuris atrodys puikiai, bus funkcionalus ir tuo pačiu ilgai tarnaus.

WALK-IN ARBA ATVIRAS DUŠAS

Tai toks dušas, kuris paprastai turi dvi sienas, vieną specialiai įrengtą stilinę dušo sienelę, o ketvirtoji siena paliekama atvira. Taip pat galima variantas kuomet dušo niša turi tris sienas (pvz. iš plytelių), o ketvirtoji siena nedengiama stikline dušo sienel – durimis, o tiesiog paliekama atvira. Atviras dušas tarsi būna erdvesnis, nes Jūsų dušo erdvė mažiau ribojama sienomis, greičiau ir lengviau išsivėdina bei išdžiūna. Stiklinė sienelė taip pat padeda sukurti didesnės erdvės pojūtį. Atviras dušas puikiai tinka žmonėms su klaustrofobija, kurie bijo mažų uždarų erdvių.

UŽDARAS DUŠAS

Uždaru dušu gali būti vadinamas bet koks dušas, kuris turi duris ir visas sienas, kad ir kiek jų bebūtų: keturios, penkios, šešios, dvi stačiakampės ir viena pusapvalė ar kt. Uždaro dušo privalumai: vandens neprisitaško ant grindų už dušo ribų, daugiau privatumo, galima užsirakinti. Ypač aktualu tose voniose, kuriose dušas ir tualetas įrengtas vienoje patalpoje.

Stiklinės dušo sienelės skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir funkcionalumu, tad pirmiausia įvertinkite, kokį stilių planuojate kurti ir tuo pačiu kokios sienelės praktinės funkcijos labiausiai tinka Jūsų atveju. Kol vieni džiaugiasi raštuotomis, kurios puikiai dera klasikinio stiliaus interjere, tuo tarpu kiti renkasi ryškesnius atspalvius, kadangi jiems atrodo, kad tokios sienelės kur kas labiau kvepia modernumu. Svarbiausia rinktis grūdinto stiklo dušo sieneles, kadangi jų storis siekia apie 6-8 mm., tad jos yra ypač atsparios neigiamiems aplinkos veiksniams, tarnauja ilgai, o ir jų priežiūra labai paprasta.

Jeigu sunku apsispręsti, kokios dušo sienelės ir apskritai kokio dušo, atviro walk-in ar uždaro, Jūs norite, – visada naudinga pasitarti su meistrais, kurie ne tik atsakys į iškilusius klausimus, tačiau ir sukurs Jums labiausiai tinkamą projektą, jį realizuos ir tinkamai įstatys sieneles, kad jos būtų tvirtos bei ilgaamžės, kad kartą įrengta ar suremontuota vonia ilgą laiką nereikalautų jokių korekcijų.

Stiklinės dušo sienelės yra bene svarbiausia ir ilgai Jums tarnausianti vonios kambario interjero dalis, kuri pasirūpins, kad laiko leidimas vonioje būtų malonus, vonios patalpa būtų prižiūrima nesunkiai ir, žinoma, kad stilius pilnai atitiktų Jūsų estetinius poreikius.