Penktadienis, 24 gegužės, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Kaip funkcionaliai ir estetiškai prailginti namų erdvę lauke?

Kaip funkcionaliai ir estetiškai prailginti namų erdvę lauke?

Medinė terasa – madingas ir efektyvus būdas prailginti namų erdvę išoriškai. Kiek kainuoja pastatyti medinę terasą? Kaip išsirinkti tinkamas medžiagas? Čia pasidalinsime svarbiausia informacija, ką vertėtų žinoti.

Medinė terasa – kodėl verta ją turėti?

Medinė terasa atrodo labai elegantiškai ir natūraliai. Medinė apdaila ne tik vizualiai, bet ir funkcionaliai sušildo namo korpusą ir, kaip natūrali medžiaga, puikiai dera su kiemo žaluma ir natūralia aplinka. Norėdami visiško eksterjero vientisumo, galite rinktis iš daugybės skirtingų medienos atspalvių, kuriuos be vargo galėsite priderinti prie bet kokio vyraujančio stiliaus. Dėl to jūsų namai įgis unikalų charakterį ir įspūdingą išvaizdą.

Mediena yra ekologiška žaliava, draugiška aplinkai ir žmonėms. Nusprendę praleisti savo laisvalaikį medinėje terasoje galėsite pajusti ryšį su gamta. Be to, ši natūrali statybinė medžiaga karštomis dienomis neįkaista, todėl susikursite jaukų prieglobstį nuo kaitinančios vasaros saulės. 

Terasa iš medinių lentų taip pat yra gana nebrangus būdas užbaigti namo išorę. Medinės terasos įrengimo kaina yra palyginti nedidelė, tačiau didėja priklausomai nuo medienos kokybės ar išskirtinumo. Terasos įsirengimo išlaidas mažina galimybė ją susimontuoti patiems. 

Terasos grindys – pasirinkite tinkamą medžiagą

Pirmas žingsnis terasos statybos darbuose – tinkamos medžiagos pasirinkimas. Kokias lentas terasai geriausia rinktis? Labai dažnai žmonės renkasi iš dviejų medienos rūšių: europietiškos arba egzotinės. Lentos skiriasi išvaizda, kietumu, atsparumu dilimui bei oro sąlygoms. Kokia mediena terasai bus geriausia?

Lentos iš europietiškų medienos rūšių dažniausiai gaminamos iš spygliuočių medžių, tokių kaip pušys ar eglės. Terasa iš pušinių lentų atrodo gražiai, yra palyginti nebrangi ir lengvai impregnuojama. Kita terasai dažnai parenkama mediena – sibirinis maumedis. Europietiška mediena puikiai dera prie modernių skandinaviško stiliaus pastatų.

Egzotiškos medienos terasa yra brangesnis pasirinkimas žmonėms, turintiems didesnį biudžetą. Azijos medžių lentos yra daug atsparesnės kenkėjams ir oro sąlygoms. Azijietiška mediena mažiau dėvisi ir neblunka veikiama saulės spindulių. Papildomas jos privalumas – graži sodri tamsiai ruda spalva. 

Tinkamos medienos pasirinkimas yra tik pusė darbo. Pirkdami lentas atkreipkite dėmesį ir į tai, kad jos būtų su grioveliais. Atpažinsite jas iš vertikalių griovelių, padarytų frezavimo staklėmis. Dėl griovelių vanduo, patekęs ant jų, geriau nuteka, todėl terasoje be stogo tikrai nesusidarys jokios vandens balos.

Kompozitinė ar medinė lenta: jų privalumai 

Alternatyva tradicinei medinei lentai yra populiari kompozicinė lenta. Kuo skiriasi ir kokie yra abiejų medžiagų privalumai, statant terasą?

Mediena yra gražios natūralios spalvos ir malonios liesti tekstūros, todėl jos paviršiumi malonu eiti basomis. Mediena yra minkšta medžiaga, kurią lengva apdirbti, todėl ją nesunkiai galite papuošti įvairiais dekoratyviniais elementais. Medinė terasa yra kur kas pigesnis sprendimas, o paprastas savarankiškas surinkimas ir greitas lentų pjaustymas pagal reikiamą dydį reiškia, kad sutaupysite ir ant montavimo darbų.

Tuo tarpu iš kompozitinių lentų pastatytos terasos privalumas – didesnis atsparumas ir ilgaamžiškumas net ir terasų, esančių labai drėgnose vietose, atveju. Ši medžiaga nereikalauja impregnavimo, kad atrodytų gražiai ir džiugintų mūsų akis ilgus metus. Vienintelė priežiūra, kurios reikia kompozitinėms lentoms, yra reguliarus jų valymas. Be to, kompozitines plokštes itin lengva surinkti.