Antradienis, 16 liepos, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Nuo A iki Ž – gidas, kaip pasirinkti duris naujos statybos namuose

Nuo A iki Ž – gidas, kaip pasirinkti duris naujos statybos namuose

durys

Norint sukurti jaukią ir funkcionalią gyvenamąją erdvę – labai svarbu pasirinkti patogiai naudojamas, praktiškas, patvarias bei – gerai atrodančias lauko bei vidaus duris. Norint rasti tobulas duris savo namams reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių – nuo stiliaus ir medžiagų iki saugumo ir izoliacijos. Šiame straipsnyje padėsime jums atlikti šį procesą nuo A iki Ž. Apžvelgsime visas savybes, kuriomis turėtų pasižymėti lauko durys bei viduje statomi modeliai, jeigu norite gauti didžiausią vertę už savo investicijas.

Kokie jūsų poreikiai bei galimybės?

Dar prieš pradėdami ieškoti, skirkite šiek tiek laiko savo poreikiams ir pageidavimams įvertinti. Atsižvelkite į tokius dalykus, kaip jūsų namų interjero ar išorės architektūros stilius, pageidaujamas privatumo ir saugumo lygis bei jūsų biudžetas. Tai padės susiaurinti pasirinkimo galimybes ir palengvins pasirinkimo procesą.

Pasirinkite tinkamą medžiagą

Medžiaga – ko gero esminis kriterijus, nuo kurio priklauso visi svarbiausios durų išvaizdos ir fizinės savybės. Gamyboje panaudotos medžiagos daro tiesioginę įtaką jų patvarumui ir eksploatacinėms savybėms. Įprastos medžiagos, naudojamos, pavyzdžiui, lauko durų gamyboje yra: mediena, plienas, stiklo pluoštas ir aliuminis. Kiekviena medžiaga turi savitų privalumų ir trūkumų:

·   Mediena. Klasikinė, laikui nepavaldi daugumos modelių išvaizda. Ją galima pritaikyti įvairioms vietoms bei įvairių stilių objektuose. Tačiau lauke stovinčiai medienai gali reikėti daugiau priežiūros, ji gali būti jautri deformacijai ir puvimui, laikui bėgant. Galbūt drąsiau medieną renkasi Kalifornijos ar Pietų Europos gyventojai, tačiau drąsiems ir norintiems natūralaus grožio ji tiks ir Lietuvoje.

·   Plienas. Jis užtikrina saugumą bei puikiai izoliuoja, tačiau daugiau nei kitos medžiagos braižosi. Ant jo matosi visi vizualiniai pažeidimai.

·   Stiklo pluoštas. Tai yra mažokai priežiūros reikalaujantis, energiją taupantis variantas, kuris gali imituoti medžio išvaizdą. Visgi, teks susitaikyti, jog tai – imitacija, o ne autentika.

·   Aliuminis. Lengvas ir atsparus rūdims metalas, tačiau nebūtinai gali pasiūlyti tokią pat gerą izoliaciją, kaip kitos čia išvardintos medžiagos.

Populiariausios vidaus durų gamyboje naudojamos medžiagos yra: medžio masyvas, tuščiavidurė mediena ir kompozitinė mediena. Medžio masyvo durys puikiai izoliuoja garsą ir suteikia aukštos kokybės įspūdį, o tuščiavidurio karkaso ir kompozitinės durys yra pigesnė opcija.

Stilius bei dizainas – labai svarbūs elementai

Durys būna įvairių dizaino stilių – nuo tradicinių iki modernių. Supraskite, kad tai, ką rinksitės, turėtų papildyti bendrą namo estetiką.

Populiariausi lauko durų stiliai yra: skydinės, įleidžiamos bei su stiklo paketais. Stilių pavadinimai dažnai verčiami tiesiogiai iš anglų kalbos (kadangi mūsų rinka nėra didelė, tai pavadinimai nebūtinai visur vienodi), todėl būtinai žiūrėkite individualių pardavėjų bei gamintojų katalogą.

Rinkdamiesi vidaus durų stilių, atsižvelkite į tokius veiksnius kaip: patalpos paskirtis, privatumo poreikiai ir asmeninis skonis. Viduje galima pritaikyti ir stumdomas ar dvigubas duris bei modelius su drąsesniais estetiniais sprendimais.

Saugumas bei izoliacija

Renkantis lauko duris ypač svarbu būti užtikrintiems dėl jų saugumo ir šilumos bei garso izoliacijos. Ieškokite durų su tvirta konstrukcija, aukštos kokybės užraktų sistemomis ir modelių, pagamintų iš patvarių medžiagų, kad užtikrintumėte savo namų saugumą. Tokia informacija paprastai pateikiama prekės puslapyje arba gamintojo brošiūroje. Kadangi tam reikia teikti ypatingą dėmesį, rekomenduojame pasitarti su profesionalais bei gauti rekomendacijas iš jų. Pirmą kartą besirenkantiems, ypač duris su stiklo paketais, gali būti sunku suprasti, kurie parametrai yra geri, o kurie – vidutinės ar žemesnės klasės.

Palikite matavimus profams

Prieš įsigyjant duris, siūlytume leisti profesionalams tiksliai išmatuoti durų angas. Jeigu perkate arba gaminatės pagal užsakymą, reikia žinoti durų aukštį, plotį ir gylį. Ši informacija bus labai svarbi renkantis tinkamą durų dydį ir tipą. Net ir simboliškai atrodantis neatitikimas gali sugadinti bendrą estetiką ir reikalauti perdarymo.

Apibendrinimas

Ieškodami tobulų durų savo naujiems namams, atidžiai įvertinkite pasirinkimus. Turite pažinti medžiagas, būti apsibrėžę norimą stilių ir žinoti savo praktinius poreikius. Vadovaudamiesi šiuo gidu turėtumėte gana nesunkiai rasti vidaus arba lauko duris, kurios bus ilgaamžės, gerai derės prie visos estetikos bei patenkins kitus, turimus poreikius.