Antradienis, 16 balandžio, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Kaip išsirinkti kokybišką laistymo žarną?

Kaip išsirinkti kokybišką laistymo žarną?

Laistymo žarna

Artėjant karštiems orams, labai svarbu, tinkamai pasirūpinti savo sodu. Nesvarbu, ar auginate gėles, ar daržoves, ar abu, tačiau esant kaitriems orams – drėgmė ypatingai svarbi visiems augalams. Ją užtikrinti gali laistymo žarna, kuri gali lengvai perduoti reikiamą vandenį. 

Laistymo žarnos specifikacija

Pirmiausiai, reikėtų žinoti tai, kad kokybiškos laistymo žarnos turi tarnauti nuo 5 iki 10 metų, o https://laistymoiranga.lt/vamzdziai-laistymo-zarnos/laistymo-zarnos – gali tai garantuoti! Tiesa, laistymo žarnos ilgaamžiškumas nėra vienintelis svarbus aspektas, todėl reikėtų atkreipti dėmesį ir į dar kelis. 

Laistymo žarnos ilgis – jeigu laistymo žarna yra ilga, tai tikrai nereiškia, kad ji yra geresnė. Dėl to, jums tiksliai reikia nustatyti, kokio ilgio laistymo žarna jums bus reikalinga. Jeigu įsigysite ilgą laistymo žarną, tuomet ji bus sunki ir gali kilti nemažai problemų dėl jos sandėliavimo. Rekomenduojama rinktis nuo 20 iki 30 metrų ilgio žarnų, nes tai patogiausias pasirinkimas tiek laistant, tiek sandėliuojant. Na, o jeigu jums reikalinga vis dėlto ilgesnė laistymo žarna, tuomet gali įsigyti dvi po 20 metrų ir jas su specialiu užraktu – sujungti į vieną.
Laistymo žarnos skersmuo – dažniausiai galite rasti tokius laistymo žarnos skersmenis: 1“ , 3/4″ ir 1/2″. Kokio skersmens laistymo žarną pasirinkti – viskas priklauso nuo to, kokį laistymo plotą jūs norite palaistyti bei kaip greitai tai padaryti. Kuo yra didesnis laistymo žarnos skersmuo, tuo yra didesnis vandens pralaidumas. Jeigu jūs turite tik nedidelius gėlių krūmelius, tuomet apsimokėtų rinktis mažesnio skersmens laistymo žarną. 
Laistymo žarnos medžiaga – jas galite rinktis iš trijų medžiagų: vinilas, guma ir sustiprinta medžiaga. Vinilas – sutvirtinamas tam tikro tipo radikalais ir yra pats pigiausias pasirinkimas, tačiau jis nėra ir toks patvarus, kaip ir kitos medžiagos. Guma – ši medžiaga laikoma pati geriausia. Jos geba atlaikyti karštą vandenį, atsparios UV spinduliams ir skilinėjimui, tačiau yra brangesnės ir sunkesnės. Sustiprinta – šios laistymo žarnos, dažniausiai, būna sutvirtintos tam tikru pamušalu ir yra atsparios plyšimui. Be to, šios žarnos gali atlaikyti ir aukštesnį vandens slėgį.

Papildomi aspektai, kurie svarbūs renkantis laistymo žarną

Renkantis laistymo žarną, reikėtų atkreipti dėmesį ir į jos stiprumą. Sodo žarnos stipris yra matuojamas atsižvelgiant kelių sluoksnių yra laistymo žarna ir kokį slėgį jį gali atlaikyti. Kuo laistymo žarna atlaiko didesnį slėgį, tuo didesnė tikimybė, jog žarna bus atsparesnė susidėvėjimui ir įtrūkimams. Vertėtų atsižvelgti ir į laistymo žarnos lankstumą. Labai svarbu, kad ši būtų lanksti ir, kad ji galės lengvai apeiti kraštus, o ją pačią būtų lengva susukti bei sandėliuoti. Be to, svarbūs ir laistymo žarnos sujungimai. Nors ir dauguma žarnų yra tik su plastikinėmis jungtimis, tačiau šios yra lengviau sulaužomos. Dėl to siūloma rinktis metalines arba žalvarines jungtis.