Ketvirtadienis, 23 gegužės, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Kaip cholesterolis gali paveikti vyro lytinę sveikatą?

Kaip cholesterolis gali paveikti vyro lytinę sveikatą?

Vyras

Dažniausiai vyrai kreipiasi į lytinės sistemos specialistus, gydytojus dėl uždegiminių procesų dubens srityje (viskas žemiau bambos). Tai gali būti šlaplės problemos, seksualiniai sutrikimai, uretritas, vezikulitas, uretroprostatitas vyrams. Reikėtų atkreipti dėmesį į dar vieną faktą – pastarąjį dešimtmetį uždegiminiai procesai vyksta praktiškai be ūminio (poūmio) periodo. Tarkim, ūminis uretritas, ūminis prostatitas, sutinkamas gydytojų tarpe vis rečiau nei prieš 30 metų. Bėda ta, kad pati liga pradėjo eiti be ryškių simptomų, o į gydytoją pacientas kreipiasi tik tada, kai prasideda ligos paūmėjimas ar komplikacija – atsiranda skausmai pilvo, tarpvietės, kryžkaulio srityje.

Uždegiminiams susirgimams gydyti vien gydymo kurso vaistais neužtenka. Kad liga nepasikartotų, teks koreguoti savo gyvenimo būdą: maitintis teisingai, ypač vyresniems nei 35 metų vyrams. Venkite valgyti daug cholesterolio turinčio maisto, pavyzdžiui, kiaulienos dideliais kiekiais. Nors taukai yra labai naudingi – juose yra arachidono rūgšties, be kurios imuniniai ir hormoniniai procesai „nebeveiks“ žmogaus kūne. Turite daugiau judėti. Kaip judėti priklauso nuo žmogaus galimybių ir noro. Sportuoti yra idealu, tačiau jei tai neįmanoma, bent jau reguliariai mankštinkitės namuose. Turėtumėte turėti reguliarų lytinį gyvenimą, rengtis pagal orą ir vengti hipotermijos. Nepamirškite žiemą dėvėti šiltų apatinių, taip apsisaugodami nuo bėdų ateityje. 

Kalbant apie cholesterolį, labai svarbu atlikti ne bendrojo cholesterolio kiekio tyrimą, kuris daromas klinikoje, o būtina patikrinti didelės molekulinės masės lygį, mažos molekulinės masės (vadinamojo blogojo) cholesterolio ir bendrojo. Jei vyras neturi antsvorio, nėra nutukęs, tai nereiškia, kad jis sveikas. Jei jo organizme trūksta gero cholesterolio, tada prasideda problemos, susijusios su andrologine vyro gyvenimo puse. Tai yra, seksualinio gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo gero cholesterolio.

Pastebima, kad problemų kyla tiems vyrams, kurie iš savo raciono pašalina mėsą ir nesugeba kitais produktais kompensuoti reikiamų medžiagų trūkumo – tada jų organizme neužtenka didelės molekulinės masės cholesterolio, o tai savo ruožtu turi įtakos testosterono hormono gamybai. Aišku, nėra taip, kad  kiekvieną dieną reikia valgyti kiaulieną. Dažniausiai kiaulienoje yra mažos molekulinės masės (blogojo) cholesterolio, o, tarkime, sūdytuose riebaluose, atvirkščiai – gerojo cholesterolio, kuris tiesiog būtinas sveikatai palaikyti. Beje, šios rekomendacijos vienodai galioja ir moteriškajai pusei, ir toms, kurios taip pat vengia valgyti mėsą. Būtina kompensuoti negaudamas medžiagas iš mėsos vitaminais ar kitais maisto produktais, kad neateitų tas kritinis momentas, kai organizme prasidės problemos, imuninės sistemos veiklos sutrikimai su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. 

Parengta remiantis homosanus.lt informacija