Trečiadienis, 19 birželio, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Dažniausiai užduodami klausimai apie padangas

Dažniausiai užduodami klausimai apie padangas

Ekspertai dažnai pabrėžia, kad padangos yra svarbiausia automobilio dalis, kadangi jos atsakingos už sukibimą su kelio danga, automobilio komfortą ir įvairias automobilio charakteristikas. Naujas padangų komplektas gali kainuoti šimtus eurų, todėl nenuostabu, kad vairuotojams kyla daugybė klausimų susijusių su padangų pirkimu ir priežiūra. Tikimės, kad atsakymai į žemiau nurodytus dažniausiai užduodamus klausimus užtikrins jums saugesnes keliones bei padės sutaupyti.

Kaip laiku pastebėti, kad padangų slėgis yra per žemas?

Sumažėjus padangų slėgiui, jos įprastai šiek tiek subliūkšta, todėl skirtumas kai kuriais atvejais matomas ir vizualiai. Vis dėlto, didesnį apkrovos indeksą turinčios padangos įprastai turi tvirtesnes sieneles, todėl net ir sumažėjus padangų slėgiui skirtumo galite nepastebėti.

Pakitęs automobilio valdymas yra dar vienas žemo padangų slėgio požymis. Pastebėję, kad automobilį “traukia” į šoną arba tiesiog jaučiate didelį pasipriešinimą, patikrinkite slėgį padangose.

Efektyviausias būdas apsisaugoti nuo netinkamo slėgio yra reguliarus jo tikrinimas – tai reikėtų daryti kas dvi savaites. Normalus padangų slėgis siekia apie 2,2–2,5 bar, bet vis tiek būtina atsižvelgti į automobilio gamintojo rekomendacijas.

Kas yra greičio ir apkrovos indeksai?

Kiekviena padanga yra įvertinta atitinkamais greičio ir apkrovos indeksais – tai yra šalia matmenų esantis skaičius su raide. Apkrovos indeksas yra žymimas skaičiumi – kuo jis didesnis, tuo didesnį krūvį padanga gali atlaikyti. Pavyzdžiui, “91” žymi 615 kg apkrovą.

Po skaičiaus seka raidė, žyminti maksimalaus greičio indeksą. Pavyzdžiui, “H” raidė nurodo, kad maksimalus greitis, kurį gali atlaikyti padanga, yra 210 km/val. Lenteles su šiais duomenimis galite rasti internete.

Ar verta pirkti restauruotas padangas?

Vienintelis restauruotų padangų privalumas yra žemesnė kaina, tačiau visa kita – tik trūkumai. Restauracijos metu yra nuskutamas senas protektorius ir, vietoje jo, užklijuojamas naujas. Problema tame, kad korpusas lieka senas, o užklijuotas protektorius aukštose temperatūrose gali atplyšti. Restauruotos padangos yra pavojingos, todėl visokeriopai geriau įsigyti naujas.

Kodėl greitai dėvisi padangos?

Įprastai naujas padangų komplektas, priklausomai nuo nuvažiuojamo atstumo, turėtų tarnauti apie 3-5 metus. Jeigu pastebėjote, kad padangos dyla gerokai greičiau nei tikėjotės, gali būti, kad jos yra nekokybiškos. Tuo tarpu, jeigu padangos dyla tiesiog netolygiai, greičiausiai reikia tvarkyti automobilio važiuoklę, atlikti ratų suvedimą. Nerekomenduojame montuoti naujų padangų nepašalinus važiuoklės problemų, dėl kurių senosios dilo netolygiai, nes tai bus tik pinigų švaistymas.

Ar verta tvarkyti pažeistas padangas?

Pažeisti padangas galima įvairiai, bet dažniausiai susiduriama su dūriais. Įprastai dūrius galima sutvarkyti, ypatingai jeigu jie yra palankioje vietoje. Pavyzdžiui, jeigu vinis praduria skylę viduryje protektoriaus, ją galima nesunkiai užlopyti iš vidaus. Kartais tokias skyles galima sutvarkyti net ir įkišant specialias klijuose išmirkytas virvutes, tačiau tai yra laikinas sprendimas, padėsiantis nuvykti iki artimiausio serviso

Tačiau, jeigu dūris yra per didelis arba padangos šone, greičiausiai teks pirkti naują padangą, kadangi didelės skylės sunkiai užlopomos, o sienelės turi atlaikyti itin didelį krūvį – jų pažeidimai nėra tvarkomi.

Kokie dalykai yra svarbiausi perkant padangas?

Pats svarbiausias dalykas perkant naujas padangas yra jų matmenys. Visada atsižvelkite į automobilio gamintojo rekomendacijas, nes nestandartinių matmenų padangos ne tik gali netikti jūsų automobiliui, bet ir kelti riziką jums bei kitiems eismo dalyviams.

Taip pat reikėtų gerai apsispręsti dėl padangų sezoniškumo: galbūt jums labiau tiks žieminės nei universalios padangos? O jeigu dažnai susiduriate su suplūktu sniegu bei ledu, tai gal geriau rinktis dygliuotą variantą?

Rinkitės padangas atsakingai ir vairuokite saugiai.