Pirmadienis, 15 balandžio, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Kaip nurašyti elektros skaitiklio parodymus?

Kaip nurašyti elektros skaitiklio parodymus?

elektros planas

Elektros skaitiklio – geriau žinomo skaitliuko pavadinimu, rodmenys yra pagrindinis indikatorius, kuriuo remiantis, skaičiuojamas jūsų namų ūkio arba eksploatuojamų patalpų elektros energijos suvartojimas. Jeigu dar tiksliau – tai suvartojimas yra lygus skaitliuko rodmenų pokyčiui per tam tikrą laiko tarpą. Na, o, jeigu viską pateiktume labai paprastai, tai kiek skaitliukas prisukamas per vieną kalendorinį mėnesį, už tiek elektros ir reikia mokėti to mėnesio gale. Paprasta, tiesa?

Svarbu mokėti nurašyti elektros skaitiklio parodymus. Skaitiklių yra pačių įvairiausių ir nors jų dizainas bei rodmenys gali skirtis, patys nurašymo principai bei esmė išlieka tokia pati. Jūsų turimas elektros planas (paslaugų paketas), skaitiklio rodmenims įtakos neturi. Planas turi įtaką tik įkainiams ir tarifams, bet ne pačiam suvartojimui.

Pereikime prie parodymų nurašymo.

1.    Sužinokite, kur yra jūsų būsto ar patalpų elektros skaitiklis bei nueikite prie jo

Daugiabučiuose jis gali būti labai įvairiose vietose, bet jos būna panašios. Dažniausiai daugiabučiuose elektros skaitikliai gali būti montuojami rūsyje arba kiekvieno aukšto laiptinėje esančioje skydinėje. Tai daugiausiai pritaikoma tiems būstams, kurie statyti dar sovietmečiu. Naujesnės statybos daugiabučiuose skaitliukas gali būti ir bute, tačiau tai pasitaiko retai.

Nuosavo namo elektros skaitiklis įrengiamas pagal projektą. Kai sužinote, kur yra jūsų skaitiklis, nueikite prie jo ir atverkite jį dengiantį skydą/dangtį.

2.    Pasižiūrėkite, kokio tipo skaitiklį turite

Visus skaitliukus įrenginėja ir prižiūri ESO (Energijos skirstymo operatorius). Jų gali būti pačių įvairiausių rūšių ir visi jie yra ganėtinai skirtingi. Ant skaitiklio korpuso yra parašytas jo pavadinimas arba kodinis identifikacinis žymėjimas. Naudodami ESO žinyną, raskite savo skaitliuką ir parsisiųskite jo duomenų nurašymo instrukciją.

3.    Nepamirškite svarbių detalių

Žiūrint į skaitliuką svarbu nepamiršti detalių ir smulkmenų. Jas pražiopsojus galima nemenkai apsišauti ir permokėti už elektrą arba sukaupti skolą dėl neatidaus žiūrėjimo. Išlaikykite dėmesingumą dėl to, kad kai kurie skaitikliai ir jų rodmenys iš karto praneša, kokį paslaugų paketą turite. Tai aktualu tik tada, kai naudojamas elektros planas, kuriame taikomas dviejų arba daugiau laiko zonų tarifas. Jeigu gyvenate daugiabutyje – nesumaišykite savo skaitliuko su kieno nors kito – atminkite jo buvimo vietą arba pažymėkite ją su lipduku.

Sutrumpinta svarbiausia informacija

Iš tiesų, tai žinant, kur yra skaitiklis, galima ateiti ir nurašyti skaitiklio rodmenis be jokių papildomų instrukcijų. Žinokite, kad skaičiaus po kablelio rašyti nereikia ir apvalinti nebūtina. Tai yra:

  •   Jeigu skaitliukas rodo 1126.1 kWh – į deklaraciją rašote skaičių 1126;
  •   Jeigu skaitliukas rodo 1126.9 kWh – į deklaraciją vis tiek rašote skaičių 1126;

Tiksliai žinant, kur yra jūsų skaitliukas, jokio papildomo mokslo nurašant duomenis nereikia. Visgi ne atsitiktinai sakoma, kad lengviausia – paslysti lygioje vietoje, todėl būkite atidūs nurašinėdami duomenis!