Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Kas sieja korį ir agrotekstilę?

Kas sieja korį ir agrotekstilę?

sodas

Pirmą kartą išgirdus klausimą, kas sieja agrotekstilę ir korius skaldai bei vejai, iš tiesų nustembi, nes klausimas atrodo mažų mažiausiai nelogiškas, tačiau geriau pamąsčius supranti, kad šie du, pavadinkime, elementai yra netgi labai susiję, nes abu gali būti naudojami tam, kad įvairi skalda, naudojama gėlynų, alpinariumų įrengimui, takų ir takelių klojimui, visada išliktų savo vietoje ir jos nereikėtų „gelbėti“ nuo į saulę besistiebiančios augalijos.

Kas yra koriai skaldai ir vejai bei kam jie naudojami?

Koriai skaldai ir vejai – tai plastiko gaminiai, užtikrinantys, kad jūsų išsirinktą skaldą būtų galima paskirstyti tolygiai bei užtikrinti, kad ji toje vietoje stabiliai laikysis tiek, kiek iš tiesų reikia, o štai kalbant apie korius vejai, būtina paminėti, kad jų paskirtis – apsaugoti žemės paviršių nuo irimo, nuošliaužų ir kt. kataklizmų, taip apsaugant veją ir išlaikant ją reprezentatyvią.

Korio skaldai savybės ir jo panaudojimas

Skaldai skirti koriai pasižymi aukšta kokybe, ilgaamžiškumu ir patvarumu. Šis plastikinis gaminys yra lengvai ir greitai sumontuojamas, todėl darbai neužims pernelyg daug laiko. Pažymėtina, kad šiuos korius išmontavus, juos bus galima naudoti pakartotinai, o tai reiškia, kad turėsite ne tik gražias, skalda dengtas zonas, bet ir poreikiui esant, galėsite lengvai jas perkelti į kitą vietą, o tai, kas svarbiausia, jums papildomai daug nekainuos, nes galėsite panaudoti tą patį korį. Svarbu paminėti ir tai, kad ekologiški, iš perdirbto plastiko gaminami koriai, juos užpildžius skalda, gali atlaikyti itin dideles apkrovas, todėl jie yra tinkami ne tik gėlynams formuoti, bet ir įvažiavimų, aikštelių, golfo laukų, įvairių takų ir pan. įrengimui. Daugiau informacijos apie skaldai skirtus korius bei platų jų pasirinkimą rasite čia.

Korio vejai savybės ir jo panaudojimas

Kaip ir skaldai skirti koriai, taip ir vejos koriai pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu. Vejos koriai yra sukurti tam, kad vandens telkinių prieigų, golfo aikštynų, žaliųjų zonų prie namų ir viešose vietose apželdinimo darbai būtų sklandesni, o rezultatas pranokstantis lūkesčius. Pažymėtina, kad korio akutės negadina žaliosios vejos, taip pat, kaip jau buvo minėta, patikimai apsaugo nuo įvairiausių nuošliaužų, irimų ir kitų negandų. Korys neturi jokios neigiamos įtakos lietaus ar laistymo sistemų vandens susigėrimui į gruntą. Jo naudojimas taip pat ženkliai sutvirtina krantines ir užtikrina jų apsaugą. Vejos korių panaudojimas, kaip jau supratote, yra labai platus: nuo hipodromo iki parko takelių ir upių pakrančių.

Agrotekstilės savybės ir jos panaudojimas

Agrotekstilės dideliu panaudojimo galimybių spektru niekas neabejoja. Ši agrotekstilė gali būti naudojama tada, kai yra būtina atskirti tam tikrus dirvožemio sluoksnius, siekiant apsaugoti augalus nuo šalčio poveikio, norint sustiprinti važiuojamąją kelio dalį, klojant skaldą ir t. t. Bakterijoms ir ligoms atspari agrotekstilė gali puikiai absorbuoti šviesą, ko pasekoje piktžolės sunkiau auga. Ji yra pralaidi vandeniui, todėl laistant augalus, jos nereikia nukloti. Agrotekstilė taip pat yra atspari ultravioletiniams spinduliams. Daugiau apie agrotekstilę, jos panaudojimo būdus bei didelį jos asortimentą rasite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/agrotekstile.