Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Karkasinių namų projektai — ilgaamžiški ir patvarūs namai

Karkasinių namų projektai — ilgaamžiški ir patvarūs namai

karkasiniu-namu-projektai-ilgaamziski-ir-patvarus-namai

Vieni žmonės gyvena butuose, o kiti nuosavuose namuose. Kiekvienas pasirinkdamas kur gyventi turi savo priežastis, kodėl jam vienoj ar kitoj vietoj labiau patinka gyventi. Vieni žmonės prioritetą teikia butams, nes juose gyvendami gali daugiau laiko skirti sau: butuose nereikia prižiūrėti kiemo, pjauti žolės, nereikia rūpintis malkomis ar kaminu. Na, o tie, kurie negalėtų gyventi niekaip kitaip kaip tik nuosavuose namuose prioritetą teikia erdvei ir privatumui. Jiems niekada nereikia skųstis dėl kaimynų keliamo triukšmo, netvarkingos laiptinės ar dėl to, kad kieme neliko vietos pastatyti mašiną. Visi pasirinkdami kur norės gyventi dalį ar net visą gyvenimą susidėlioja visus pliusus ir minusus, o tuomet žiūri, kurie iš tų punktų jiems yra prioritetiniai.

Tiems, kurie galbūt šiuo metu kaip tik sprendžia keisti savo gyvenamąją vietą ir svarsto galimybę pasistatyti nuosavą namą, siūlome susipažinti su karkasinių namų projektais, kurie pasižymi  ilgaamžiškumu. Paprastai Lietuvoje karkasinių namų statyba laikoma gan patvaria, nes mes neturime didelių vėtrų, uraganų ar viesulų, kurių pasitaiko Amerikoje. Beje Amerikoje viesulas vadinamas tornadu, o sausumos viesulas — tromdu. Taigi, Amerikoje karkasinių namų projektai yra vienas dažniausiai pasitaikančių statinių ir jie tikrai nėra tokie tvirti, kad atlaikytų tornadą, bet, ko gero, retas namas, kuris visiškai atlaikytų smarkias gamtos stichijas. Na, o mes gyvename Lietuvoje ir čia karkasiniai namai tikrai yra vieni ilgaamžiškiausių.

Karkasiniai namai taip pat turėtų patikti tiems, kurie nori namo statybai naudoti kuo daugiau ir kuo natūralesnių, draugiškų gamtai medžiagų. Be to, medis savo konstrukcinėmis savybėmis turi panašumų su metalu ir netgi gelžbetoniu. Karkasinių namų projektai yra puikus sprendimas tiems, kurie ieško aukso vidurio tarp patvarumo ir ekologijos.

Dabar jau yra galimybė užsakyti skydinių – karkasinių namų projektus, kurių statybos darbai atliekami tiksliai pagal statybos darbų projektus dėl to išvengsite statybose taip dažnai pasitaikančių vėlavimų, netilpimų į terminus ir neatitikimų. Nors lietuviai į skydinius namus vis dar žiūri nepatikliai, tačiau skydiniais namais pasitiki tokių išsivysčiusių šalių gyventojai kaip Švedijos, Norvegijos ir Danijos.