Antradienis, 18 birželio, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Pakeiskite savo namo spalvą: medinių namų dažymo patarimai

Pakeiskite savo namo spalvą: medinių namų dažymo patarimai

pakeiskite-savo-namo-spalva-mediniu-namu-dazymo-patarimai

Mūsų seneliai buvo gerokai sėslesni nei mes. Tėvai irgi nedažnai keitė gyvenamąją vietą. Na, o mes — jaunesnioji karta — atrodo vis nenustygstame vietoje: tai keičiame darbą, tai keliamės į naują nuomojamą būta (kol dar nesame pririšti prie nuosavo), kai kurie net keičia šalį ir čia kalba ne apie emigrantus, o apie tuos jaunus žmones, kurie taip dievina keliones, kad pagyvena kurį laiką vienoje vietoje, padirba ir vėl juda kur nors į kitą valstiją ar kitą šalį. Žodžiu, tendencija aiški — gyvenime mums reikia naujovių ir spalvų. Na, o ką daryti jei jau turime nuosavą namą keletą metų ir norisi kažką pakeisti? Pakeiskite namo spalvą. Dėmesio visiems, kuriems jų mediniai namai jau kiek pabodo, bet jie nenori imtis drastiškų veiksmų, kaip pavyzdžiui parduoti ir keltis į naują namą naujoje vietoje, — Jūs galite paprasčiausiai pakeisti namo spalvą! Štai jums keli patarimai, kuriuos beskaitant galbūt atsiras ir motyvacija imtis namo spalvos atnaujinimo darbų.

 

Kuriuos medinio namo paviršius reikia dažyti?

Kiekvienam paviršiui yra atskiras dažų produktas, kuris buvo sukurtas specialiai tam, kad ilgai išliktų konkrečiomis sąlygomis ant konkretaus paviršiaus. Skirtingiems paviršiams yra skirti skirtingi dažai. Pavyzdžiui, virtuvė ir vonios kambarys turi būti dažomi patvariais, ilgalaikiais ir plaunamais dažais, kurie paprastai turi daugiau blizgumo. Tačiau miegamojo ar svetainės luboms visiškai pakanka naudoti pilnai matinę spalvą, kuri nereikalauja valymo. Taip pat, turėkite galvoje, kad vidaus apdailai skirti dažai ir spalvos nėra pakankamai stiprios, kad išsilaikytų lauko sąlygomis. Labai svarbu pasirinkti spalvą pagal paviršių. Kiekvienam paviršiui pasirinkę tinkamiausią spalvą galėsite ne tik džiaugtis gražiu vaizdu, bet ir ilgaamžiškumu ir nereikės perdažyti paviršių kiekvienais metais.

 

Be to, svarbu ne tik pasirinkti tinkamus dažų produktus ir jų spalvas atsižvelgiant į dažomo paviršiaus specifiką, bet taip pat ir derinti tas spalvas tarpusavyje. O spalvų įvairovė yra tikrai didelė, kiekvienas medinis namas, net jei jo projektas ir visiškai nesiskiria nuo kitų šimto namų tame pačiame kvartale, — gali atrodyti unikaliai. Tik neapsirikite derindami spalvas, pasikonsultuokite su dizaineriais.