Sekmadienis, 19 gegužės, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Metas keisti stogą? Štai keletas naudingų patarimų

Metas keisti stogą? Štai keletas naudingų patarimų

Stichinės nelaimės, šaltuoju metų laiku padažnėję gaisrai, augantis nekilnojamojo turto bumas ir su covid-19 pandemija susijęs statybinių medžiagų gamybos sulėtėjimas lėmė darbo jėgos trūkumą ir didesnes stogo dangų sąnaudas praktiškai visame pasaulyje. Jei ateinančių kelerių metų perspektyvoje jums prireiks naujo stogo, galite susidurti su iššūkiu, ieškant kvalifikuotos pagalbos statybos klausimais ir adekvačių rinkos kainų. Atsižvelgiant į tai, kad stogo keitimas yra vienas iš brangiausių namų tobulinimo darbų, sprendžiant, ką dėti ,,virš galvos”, reikia viską gerai apgalvoti. 

Gaisro, vėjo, krušos ar kitų atšiaurių oro sąlygų suniokotą stogą reikia taisyti iš karto ir to nepaneigsite. Tačiau dažnai apie remonto ar keitimo poreikį signalizuoja iš pažiūros nekalta lubų dėmė ar lašėjimas. Šį įspėjamąjį ženklą gali būti gana nebrangu pataisyti, bet uždelsus – gali prireikti brangaus kapitalinio remonto.

Kartais galite patys rasti nuotėkio šaltinį, jei turite, pavyzdžiui, nebaigtą statyti palėpę. Tačiau geriausia, kad nuodugnų patikrinimą ir stogo remontą atliktų patyręs savo srities specialistas. Nerekomenduojame namų savininkams patiems karstytis stačiomis aukštomis kopėčiomis ir šlaitiniais stogais.

Užtaisyti nuotėkio šaltinį gali būti labai paprasta: pavyzdžiui užpildyti plyšį sandarikliu, pakeisti keletą čerpių arba sumontuoti tam tikrą plėvelę – metalinę membraną, kuri nukreiptų vandenį. Daugumą nuotėkių galima sustabdyti, jei jie apsiriboja keliomis vietomis. Bet jei problemos ima kartotis ir jūsų stogui nebegalioja garantija, naujas stogas yra būtinas, norint išvengti didesnių finansinių nuostolių ateityje. 

Nuspręskite dėl stogo dangos tipo

Pirmiausia išsiaiškinkite, kokio tipo stogo dangos norite. Asfalto čerpės išlieka populiariausiu pasirinkimu, nes jos yra palyginti nebrangios ir lengvai montuojamos. Šiuo metu madingos spalvos yra šviesios ir švelnios žalios ir mėlynos, smėlio ir beveik baltos bei tamsiai rudos ir šviesiai rudos spalvos.

Šiferis, plytelės ir metalas taip pat yra geri variantai, tačiau jie kainuoja daugiau. Metalines stogo dangas galima rasti visoje šalyje. Šių variantų našumas ant jūsų stogo priklauso nuo montuotojo įgūdžių, tačiau paprastai jie gali tarnauti ilgiau nei asfaltas. Kruopščiai prižiūrint metalinis stogas gali tarnauti 50 metų, o šiferinis – daugiau nei 100. Naują stogo dangą įsigykite iš patikimų prekiautojų!

Atminkite, kad jums gali tekti dengti tik vieną stogo pusę, o ne visą; tai būtina aptarti su rangovu. O jei ant senojo stogo bus galima kloti naują dangą, sutaupysite pinigų, nes jums nekainuos stogo išmontavimo darbai.

Įvertinkite išlaidas

Nors stogo keitimas nėra „pasidaryk pats“ darbas, gali būti naudinga įvertinti pačios dangos kainą, kai imsite lyginti stogdengių pasiūlymus. Gamintojai įkainoja stogo dangą pagal kvadratą. Norėdami įvertinti, kiek stogo dangos jums reikės, padauginkite bendrą kiekvienos stogo dalies ilgį ir plotį metrais, kad sužinotumėte stogo plotą, ir pridėkite 10 procentų nenumatytiems atvejams. Tada padalinkite iš 100, kad nustatytumėte, kiek kvadratų jums reikės.

Rinkitės stogdengius

Kai išsirinksite stogo dangos stilių, gamintojo svetainėje ieškokite rangovo rekomendacijų. Teoriškai įmonės įgalioti rangovai turi daugiau patirties atitinkamuose darbuose. Svarbiausias patarimas – ieškokite rangovo, kuris dirba mažiausiai penkerius metus ir turi gerą vardą.