Antradienis, 16 liepos, 2024
Pradžia > Verslas > Lietuvoje registruojasi vis daugiau ūkininkų. Kas lemia poreikį ūkininkauti?

Lietuvoje registruojasi vis daugiau ūkininkų. Kas lemia poreikį ūkininkauti?

Galima drąsiai sakyti, kad žemės ūkis Lietuvoje klęsti. Ir dėl to, kad mūsų šalies žemė tikrai labai vaisinga, ir dėl to, kad Lietuvos žmonės yra darbštūs ir stengiasi dirbti kuo daugiau, kad galėtų kurti gerbūvį ne tik sau pačiam, tačiau taip pat ir kaimynui, kitam žmogui.

Lietuvos statistikos departamentas taip pat akcentuoja, kad kiekvienais metais registruojasi vis daugiau ūkininkų, kurie nori uždirbti iš žemės. Ką tai reiškia?

Naudojama inovatyvi įranga

Pirmiausia, žinoma, ūkininkauti skatina inovatyvi įranga, kuri ne tik pagreitina darbus, tačiau taip pat padaro juos ir kur kas kokybiškesniais. Viena opcijų, kuri šiuo metu sulaukia labai daug dėmesio, yra navigacija. Puiku tai, kad žemės ūkio navigacijos kaina krenta, tad yra prieinama ne tik stambiems ūkininkams, tačiau ir ne tokiems dideliems. 

Vertas dėmesio yra ir lauko melioracijos projektavimas apie kurį daugiau skaityti galima čia –http://www.iagro.lt/produktas/sprendimai/melioracija/Surface-relief-design/. Jis padeda nustatyti vandenskyros režimas ir intakines linijas, taip pat darbams atlikti naudingas ir trimatis žemėlapio ekranas, kuriame yra galimybė pamatyti topografinius lauko duomenis, galiausiai, įranga yra naudojama pylimų takus iš topografinių duomenų kūrimui. Džiugu, kad inovatyvumas yra ranka pasiekiamas kiekvienam, kuris jo ieško. 

Siūlomos įvairios subsidijos

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos dalinasi, kad paramos nuo 2022-01-01 yra išmokėta daugiau nei už 203,6 mln. eurų. Ypač daug dėmesio sulaukia jaunieji ūkininkai, kurie turi galimybę steigti ūkius labai palankiomis sąlygomis. Ne tik gaunama parama įrangai įsigyti, tačiau teikiamos ir įvairios mokestinės lengvatos.

Šiuo metu galima domėtis teikiamomis paramomis, kurios yra skirtos:

  • Žuvininkystei.
  • Bitininkystei.
  • Teikiamos paramos kaimo plėtrai.
  • Taip pat ir taikomos tiesioginės išmokos.
  • Žinoma, paramos vietos projektams.
  • Galiausiai – įvairios nacionalinės paramos.

Svarbiausia sekti informacija ir pasinaudoti pasiūlymais, kurie yra pateikiami. Daugiau informacijos rasite Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos  puslapyje.

Viskas kinta, tačiau ir viskas pastovu

Žinoma, ūkininkavimas dalinai yra tikrai dinamiškas procesas. Daugiausia prie kintančių sąlygų prisideda gamta. Ūkininkas niekada negali žinoti – koks sezonas jo laukia. Vienais atvejais oras tikrai gali būti palankus, kitais – ne toks geras. Visgi, dažniausiai taip jau būna, kad kai vieni augalai auga geriau, kitiems tai metai yra sunkesni. Taigi, daugiau arba mažiau pavyksta išlaikyti balansą.

Darbas – tik sezonu?

Tikrai negalima sakyti, kad darbas yra tik vasaros metu. Tai priklauso nuo to – ar ūkis yra skirtas tik žemdirbystei, augalininkystei, ar auginami ir gyvūnai, kuriems reikia dėmesio visus metus. Taigi, tai gali būti daugiau, mažiau sezoninis darbas, arba toks, kuris džiugina visus metus. Svarbiausia, kad su gera įranga – tikrai nevargina.

Visada sveikiname tuos, kurie nusprendė, kad žemės ūkis yra jų gyvenimas. Tai tikrai puiki galimybė ne tik uždirbti, tačiau taip pat ir kurti gerbūvį. Svarbiausia yra noras, kadangi šiuo metu galimybės tikrai labai plačios ir svarbiausia, kad prieinamos kiekvienam, kuris tik jų siekia.