Trečiadienis, 10 balandžio, 2024
Pradžia > Verslas > 5 patarimai kaip pasirinkti tinkamiausią buhalterinių paslaugų įmonę

5 patarimai kaip pasirinkti tinkamiausią buhalterinių paslaugų įmonę

Labiausiai kamuojantis klausimas, steigiant naują verslą, yra: kaip pasirinkti tinkamiausią buhalterines paslaugas teikiančią įmonę? Profesionali buhalterinė įmonė taps geru partneriu padedančiu Jūsų verslui augti. Ji taipogi sutaupys Jums laiko bei pinigų. Prastas buhalterinės įmonės pasirinkimas gali Jums kainuoti daug išteklių ir, dažnu atveju, netgi stagnuoti verslą. Jau vien atlikę trumpą paiešką, galime matyti, jog tokias paslaugas teikiančių įmonių yra išties daug. Jų siūlomos paslaugos dažnai skiriasi, o tai dar labiau apsunkina paieškos procesą. Kaip priimti šį svarbų sprendimą?

1. Lokacija – svarbu?

Seniau, buvo svarbu, kad buhalterines paslaugas teikianti įmonė būtų šalia Jūsų. Dabar, dėka interneto, šis aspektas praranda savo pirminę reikšmę. Reikėtų atsižvelgti nebent į tai, kurioje valstybėje yra įsikūrusi paslaugas teikianti įmonė. Jeigu Jūsų komandą sudaro lietuviai, komunikacija būtų žymiai paprastesne ir aiškesnė, jeigu buhalterinėje įmonėje dirbantys asmenys taip pat būtų lietuviai. Visgi, jeigu vertinate tiesioginį kontaktą su žmonėmis, tai pasirūpinkite, jog asmenys, atsakingi už Jūsų projekto buhalterinę apskaitą galėtų dalyvauti svarbiuose susitikimuose.

2. Nusistatykite lūkesčius

Vienas iš pagrindinių aspektų prieš kreipiantis į tokios specifikos įmones – lūkesčių apsvarstymas. Galbūt Jums reikalingas toks žmogus, kuris kas mėnesį ruoštų algalapius? Galbūt Jūs naudojate pažangią buhalterinę programinę įrangą, todėl Jums užtektų ir to buhalterio, kuris kas ketvirtį stebėtų įmonės duomenis ir duotų profesionalias įžvalgas verslo raidos klausimais? Įvertinkite savo pageidavimus ir tik tada kreipkitės.

3. Sertifikuota ar ne?

Būtinai patikrinkite ar įmonėje dirbantys asmenys turi kažkokius profesionalumą pagrindžiančius sertifikatus. Internete galima rasti gausybę įmonių, kurių „ekspertai“ neturi jokių realių dokumentų, pagrindžiančių jų kompetenciją. Žinoma, šios įmonės siūlo mažesnę paslaugų kainą, nei tos, kurios priima tik kvalifikuotus darbininkus (todėl dauguma verslininkų su jomis dirba). Visgi, rekomenduotume savo verslo finansų valdymą patikėti profesionalams. Nesertifikuoti asmenys Jums galimai atneš daug nuostolių, o tai gali turėti labai blogus padarinius, ypač, jeigu Jūsų įmonė yra maža.

4. Įvertinkite turimą biudžetą

Buhalterijos skyriaus egzistavimas mažose įmonėse pamažu tampa rudimentinis. Jeigu verslas yra naujas, tai tikriausiai Jūs nerealizuojate tiek daug pardavimų, kad nuolatinė buhalterinė apskaita būtų gyvybiškai svarbi. Jūs nustebtumėte sužinodami kiek daug pinigų galite sutaupyti, samdydami buhalterį iš išorės. Žinokite savo biudžeto galimybes, įvertinkite veiksmus, kuriuos galite sau leisti, o tai padarius – ieškokite optimaliausių variantų. Jeigu yra galimybė – visada derėkitės dėl žemesnės kainos. Juk visi norime parduoti brangiau. Tą patį daro ir buhalterines paslaugas teikiančios įmonės. Įsidėmėkite, kad pirmoji kaina dažnai yra atsiunčiama jau iš anksto tikint, jog bus deramasi.

5. Neskubėkite!!!

Viena esminių dogmų renkantis naują partnerį – laikas. Kiekvienas procesas jo reikalauja, ypač, naujų bendradarbių paieška. Tam, kad rastumėte geriausią, tinkamiausią buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, būtinai išsiųskite kiek įmanoma daugiau užklausų. Susižinokite visas subtilybes, papildomas paslaugas ir kainas. Tada palyginkite visus gautus variantus ir susitikite bent su trejomis potencialiomis įmonėmis. Jeigu nors su viena ar dviem pavyko užmegzti neblogus santykius ir susitikimo metu pavyko įžvelgti tolimesnes bendradarbiavimo perspektyvas, pradėkite derėjimosi procesą.

***

Ieškote patikimo partnerio? Siūlome pradėti nuo Nordgain.lt! Nordgain – profesionali, buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė. Šie specialistai, identifikuodami klaidas, analizuodami raidos pokyčius, kiekvienais metais padeda plėtotis daugybei verslų Lietuvoje. Patikėkite savo finansus ekspertams – kreipkitės į Nordgain ir gaukite išskirtinį pasiūlymą šiandien!