Antradienis, 18 birželio, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Natūralūs audiniai. Kas tai?

Natūralūs audiniai. Kas tai?

Sintetinio, dirbtinio ir natūralaus pluošto audiniai kiekvieną dieną yra naudojami įvairiausiems siuvimo projektams įgyvendinti. Kiekviena iš minėtų audinių rūšių turi savų privalumų, ir savų trūkumu, todėl, siekiant išsirinkti tinkamiausią audinį konkrečiam rūbui pasiūti, aksesuarui sukurti ir pan., šį faktą reikia turėti omenyje. Šiandien trumpai prisiminsime natūralaus pluošto audinių, privalumus. O jeigu Jūs šiuo metu kaip tik ieškote aukščiausios kokybės, skirtingų spalvų, storio, margumo natūralių audinių, patariame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Have.lt.

Natūralių audinių kilmė

Visi natūralūs audiniai pagrįstai gali būti skirstomi į dvi itin stambias grupes, t. y., gyvūninės kilmės natūralius audinius bei augalinės kilmės natūralius audinius. Gyvūninės kilmės natūraliems audiniams „atstovauja“ mums visiems puikiai pažįstama vilna bei šilkas, o augalinės kilmės natūraliems audiniams – linas, medvilnė, Tencel audiniai ir t. t.

Gyvūninės kilmės natūralūs audiniai

Kaip jau buvo minėta, populiariausi gyvūlinės kilmės audiniai yra vilna bei šilkas. Susipažinkime su šiais audinių tipais išsamiau. Kalbant apie vilną, kuri dažniausiai asocijuojasi su šiluma bei jaukumu, norime pažymėti, kad šiuo metu pasaulyje yra pakankamai nemažai šio audinio rūšių. Populiariausia vilnos rūšis – tai avių vilna, kuri yra bene pagrindinis visų vilnonių verpalų šaltinis. Šios rūšies vilna yra itin minkšta, pralaidi orui, netepi, neglamži bei apsauganti nuo temperatūros svyravimų. Avies vilna kai kuriems žmonėms „kanda“, todėl jie dažniau renkasi kitą vilnos rūšį – merinosų avių vilna (merino vilna). Šios rūšies vilna turi antibakterinių savybių, puikiai sugeria bei išgarina drėgmę, palaiko pastovią kūno temperatūrą bei, žinoma, užtikrina galimybę odai kvėpuoti. Trečioji vilnos rūšis – tai alpakos vilna, pasižyminti minkštumu, švelnumu, puikiomis šiluminėmis savybėmis. Ši vilnos rūšis yra lengvesnė nei avies vilna bei spindinti, kaip merinosu vilna. Ši prabangi vilna taip pat idealiai tinka ir alergiškiems žmonėms. Ketvirtoji vilnos rūšis – stipri, labai švelni, pralaidi orui, itin šilta ir turinti antimikrobinių savybių jako vilna. Vilnos rūšių, žinoma, yra yra ir daugiau, tačiau šios keturios rūšys šiuo metu yra vienos populiariausių.

Prabanga dvelkia kitas gyvūninės kilmės natūralus audinys – šilkas. Šilkas yra gaminamas iš šilkaverpių. Jis ekologiškas, puikiai krentantis, leidžiantis odai kvėpuoti, puikiai išgarinantis drėgmę, itin švelnus audinys, pakerintis visus savo blizgesiu ir švelnia tekstūra.

Augalinės kilmės natūralūs audiniai

Medvilnė (https://www.have.lt/medvilne) yra greičiausiai pats populiariausias augalinės kilmės natūralaus audinio tipas, pasižymintis tuo, kad visiškai nedirgina odos, yra minkštas, lengvas, puikiai praleidžiantis orą, patvarus ir praktiškas audinys, tinkantis ne tik rūbų siuvimui.

Su lino audiniais esame „pažįstami“ ko ne nuo lopšio. Šie audiniai lengvi, tvirti, puikiai derantys su žmogaus oda ir gelbstintys, alinant tropiniams karščiams.

Naujos kartos Tencel audiniai taip pat yra „dovana“ iš augalijos pasaulio. Iš eukalipto gaminami audiniai yra malonūs  prie odos, mažai glamžūs, pralaidūs orui. Tencel audiniai taip pat išsiskiria savo minkštumu, lengvumu bei lengva priežiūra.