Sekmadienis, 14 balandžio, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Nišiniai kvepalai – kas tai ir ką apie juos reikėtų žinoti?

Nišiniai kvepalai – kas tai ir ką apie juos reikėtų žinoti?

Pastaraisiais metais Lietuvoje išaugo nišinių kvepalų populiarumas. Tam neabejotinai įtakos turėjo rinkos išsiplėtimas ir jų prieinamumas. Gerai žinomi ir plačiai naudojami kvepalai ilgainiui praranda savo svarbą, nes vartotojai vis dažniau atsigręžia į naujus ir dar neatrastus aromatus. Šią spragą puikiai užpildo nišiniai kvepalai, kuriuos dažniausiai kuria aistringi savo srities žinovai ir entuziastai, kurie, kaip ir klientai, ieško tobulų kvapų. Nišiniai kvepalai yra atsakas į reiklių žmonių, vertinančių sudėtingas kvapų kompozicijas, poreikius.

Nišiniai ar įprasti kvepalai – ką rinktis?

Nišiniai kvepalai, skirtingai nei populiarūs įprastiniai kvepalai, yra šiek tiek sunkiau prieinami (jei lyginame). Tai reiškia, kad vargu ar juos galėsite įsigyti kiekvienoje populiarioje grožio priemonių parduotuvėje ir tikrai ne parfumerijos parduotuvių tinkle. Anksčiau, norint gauti išskirtinius nišinius kvepalus, dažniausiai reikėdavo įdėti daug pastangų, tad nieko keisto, jog mažai kas ryždavosi tokiam kvepalų keliui. Tačiau dabar situacijai ženkliai pakitusi ir nišinius kvepalus galite įsigyti kiek lengviau. Nors, tiesa, nerasite jų ant kiekvieno kampo.

Kokie yra nišinių kvepalų privalumai?

Kalbant apie nišinių kvepalų privalumus, pirmiausia, žinoma, jie garsėja dėl savo nepriekaištingos kokybės. Dėl to, kad nišinės parfumerijos nesiorientuoja į plačias reklamines kampanijas, jos gali sau leisti įsigyti brangesnių ingredientų. Dėl to sukuriamos išskirtinės kvapų kompozicijos iš ingredientų, kuriuos paprastai sunku gauti. Pavyzdžiui, mažai kam girdėtas gintarmedis (angl. oud), kuris yra itin vertingas augalas. Jo vertė dažnai viršija aukso kainą. Tokie ingredientai tikrai nėra pigūs, o tai tikrai turi tiesioginės įtakos  nišinių kvepalų kainai. Tačiau reikia pripažinti, kad kvepalai su gintarmedžiu yra verti bet kokios kainos. 

Nišinių kvepalų gilus, ilgai išliekantis kvapas visiškai skiriasi nuo įprastų kvapų kompozicijų, kurias žinome iš pagrindinio parfumerijos pasaulio. Galima net sakyti, kad tai naujas parfumerijos lygis!

Kaip išsirinkti nišinius kvepalus sau?

Pradėti savo kvepalų kelionę verta nuo lengvesnių aromatų kvepalų. Pradžioje rekomenduojame gėlių kompozicijas, kurios paprastai suteikia gaivumo ir lengvumo, retkarčiais salstelėjimo. Mūsų receptoriams, atsakingiems už kvapus, pripratusiems prie europietiškų kvapų, pavyzdžiui, klasikiniai arabiški kvepalai gali pasirodyti per sunkūs ir aitrūs. Palaipsniui pripratus prie įvairių įmantresnių ir rečiau pasitaikančių kvapų natų, pavyzdžiui, smilkalų kvapo, rytietiškų prieskonių ir, apskritai, stiprių kompozicijų, tikrai bus lengviau rasti tą unikalų, nepakartojamą ir jums puikiai tinkantį aromatą. Nepamirškite, kad nišinių kvepalų atveju moteriškų ir vyriškų kvapų riba yra vos perregima. Užuot vadovaudamiesi lyčių skirstymu, verčiau rinkitės tas kompozicijas, kurios labiausiai tinka jums, nes tai gali būti nebūtinai ,,moteriški” kvepalai. 

Jei esate įgudę nišinių kvepalų ,,medžioklėje”, atkreipkite dėmesį į egzotiką. Arabiški nišiniai kvapai yra patvaresni ir ryškesnio kvapo, todėl jie liks ant odos visą dieną. Su tokiais kvapais aplinkiniams paliksite tiesiog neišdildomą įspūdį.
Jei galvojate, kad nesate pasiruošę nišinių kvepalų pasauliui, visada galite įsigyti paprastesnių ir mūsų skoniui įprastų kvepalų, kurie lygiai taip pat yra puikūs, tik už prieinamesnę kainą ir lengviau įsigyjami. https://membershop.lt/c/moterims/kvepalai – puikus kvepalų pasirinkimas neiškėlus kojos iš namų!

Informacija parengta reminatis:

https://kuoskiriasi.lt