Trečiadienis, 19 birželio, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Ortopediniai vidpadžiai

Ortopediniai vidpadžiai

Rinkdamiesi avalynę turime atsižvelgti į esminius aspektus: ji turi būti patogi, reikiamo dydžio ir pritaikyta būtent Jūsų kojai. Jei batus rinksitės tik pagal grožį, bet jie nebus patogūs, nenustebkite, jei netrukus ims varginti kojų skausmas, pavargusios pėdos, skaudanti nugara ir kaklas – visa tai dėl nepatogios avalynės. Maža to, netinkama avalynė kelia ne tik diskomfortą, bet ir tampa pėdų ligų priežastimi, viena tokių – skersinė plokščiapėdystė. Ortopediniai vidpadžiai – vienas geriausių sprendimų, jei turite minėtų problemų.

Ortopediniai įdėklai bus puikus pasirinkimas žiemai, kai koja daug laiko praleidžia masyviuose, šiltuose batuose, todėl gerokai greičiau nuvargsta – vidpadis taps tikru išsigelbėjimu. Žiemą galite nešioti tokius pat vidpadžius, kokius nešiojate ir kitais metų laikais. Pagal poreikius, problemą ir specialisto rekomendacijas rinkitės ortopedinius vidpadžius arba silikoninius įdėklus.

Ortopediniai vidpadžiai

Ortopedinius vidpadžius gamina ortopedas technikas. Šių vidpadžių funkcijos yra: koreguoti laikyseną, tolygiai paskirstyti pėdoms tenkantį krūvį, taip pat atsikratyti varginančio nugaros ir kojų skausmo. Ortopedų pagalbos ir ortopedinių vidpadžių dažniausiai prireikia tuomet, kai vargina pėdų skausmas, atsiranda nuospaudų arba vystosi plokščiapėdystė. Tiesa, pastarąją pastebėti nėra lengva, nes iš pradžių diskomforto ji nekelia. Bet ilgainiui besivystanti liga lemia vis didesnius skausmus, kurie ir atgena pacientus pas specialistus.

Ortopediniai vidpadžiai skirstomi į dvi grupes: standartiniai ir individualūs. Jei Jums reikalingi individualiai pagaminti ortopediniai vidpadžiai, tai niekada nesiskolinkite jų iš kitų ir neskolinkite savų kitiems. Deja, taip kartais daroma taupumo sumetimais.

Ortopediniai įdėklai gali būti nešiojami ne tik atsiradus problemai, bet ir norint užkirsti jai kelią. Tikslinga tokius įdėklus nešioti dirbantiems stovimą darbą, pavyzdžiui, kirpėjoms.

Silikoniniai įdėklai

Silikoninius įdėklus verta nešioti tiems, kurie serga cukriniu diabetu, plantariniu fascitu, turintiems sumažėjusį raumenų tonusą, daug aktyviai sportuojantiems, kuriuos vargina ūmus pėdos skausmas. Silikoniniai įdėklai užkerta kelią nuospaudoms, vaikštant ir stovint jie efektyviai mažina spaudimą kulnuose, taip pat paskirsto svorį tolygiai per visą pėdą, mažina keliams, klubams, stuburui ir čiurnai tenkantį krūvį.