Sekmadienis, 26 gegužės, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Kada reikalingas oro drėkintuvas?

Kada reikalingas oro drėkintuvas?

Oro drekintuvas

Tikrai ne paslaptis, kad oras yra žmonių gyvybės šaltinis. Kiekvieną dieną mes įkvepiame ir iškvepiame tūkstančius kartų, o netgi mūsų gyvenimo kokybė priklauso nuo oro kokybės. Oras tiesiogiai veikia žmonių savijautą, jų emocinę būseną, produktyvumą dirbant kasdienius darbus. Būtent dėl šios priežasties yra labai svarbu pasirūpinti, kad žmogų supanti aplinka, o tiksliau, oras joje, būtų kuo geresnis ir kokybiškesnis.

Deja, tačiau padidėjusi oro tarša tikrai nėra tai, kas padeda žmonėms, atvirkščiai, kiekvieną dieną su ja bando kovoti ne tik paprasti piliečiai, bet ir visuomenės veikėjai, tokie kaip, politikai, mokslininkai, gydytojai ir pan. Nors oro tarša yra padidėjusi, tačiau tai tikrai nereiškia, kad turime namuose ar darbe kvėpuoti nekokybišku ir sausu oru, galime tai kiekvienas ištaisyti, įsigydami oro drėkintuvą.

Kodėl mano namams reikia oro drėkintuvo?

Jau pats oro drėkintuvo pavadinimas išduoda, kad šis prietaisas naudojamas norint, jog patalpoje oras būtų drėgnesnis, ne toks sausas. Oro drėgmė patalpoje yra labai svarbi, o norint ją išmatuoti, galima tai padaryti su drėgnomačiu. Tiek namuose, tiek darbo patalpose rekomenduojama, kad drėgmė būtų maždaug 40 proc. – 60 proc. Dažniausiai oras sausas būna ne tik vasaros periodu, kai patalpas kaitina saulė, bet ir žiemos, tiksliau, šildymo metu. Komfortišką oro drėgmės lygį reikia palaikyti visose patalpose, o ypač miegamajame, kadangi nuo oro kokybės priklauso ir mūsų miego kokybė, poilsis.

Sauso oro pasekmės žmogaus organizmui

Dėl prastos oro kokybės, sauso oro, žmonės kenčia ir fiziškai. Sausas oras išsausina žmogaus akis, odą, kuri bėgant laikui gali pradėti pleiskanoti. Taip pat sausas oras džiovina burną, nosies gleivinę, dėl to iš nosies gali prasidėti kraujavimas. Taigi, sausas oras ne tik suprastina miegą, produktyvumą dirbant, bet ir kenkia kūnui, todėl kur kas lengviau peršalti, netgi susirgti gripu ar kita liga.

Sauso oro pasekmės daiktams

Visi daiktai, esantys aplink mūsų namuose ar bet kurioje kitoje patalpoje, taip pat turi būti tam tikrame ore, kad būtų kuo ilgaamžiškesni. Pavyzdžiui, mediniai baldai ar audiniai sugeria drėgmę, o išsausėjęs oras gali jiems pakenkti: atsiranda plyšiai grindyse, balduose. Taip pat mediniai muzikos instrumentai išsiderina, nes išsausėja jų mediena.

Sausas oras kenkia ne tik žmogui, bet ir jo aplinkoje esantiems daiktams – tai priežastys, dėl kurių vertėtų įsigyti oro drėkintuvą.

Reikia prisiminti, kad kuo didesnis temperatūros skirtumas tarp lauko ir vidaus, tuo oras yra sausesnis, tad oro drėkintuvas padeda patalpose palaikyti drėgmę tiek karštuoju, tiek ir šaltuoju metų periodu.

Oro drėkintuvai reguliariai drėkina orą patalpoje, tyliai veikia, todėl netrukdo darbui ar poilsiui. Šie prietaisai suteikia orui ne tik drėgmės, bet ir gaivos bei švaros pojūtį, todėl oro drėkintuvą patariama turėti kiekvienoje patalpoje, norint, kad darbas būtų produktyvesnis, o galva šviesesnė.

Pagal: Specdarbai.lt