Antradienis, 16 liepos, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > STOGO DENGIMAS, TERASOS BEI VENTILIUOJAMO FASADO ĮRENGIMAS

STOGO DENGIMAS, TERASOS BEI VENTILIUOJAMO FASADO ĮRENGIMAS

STOGO DENGIMAS, TERASOS BEI VENTILIUOJAMO FASADO ĮRENGIMAS

Artėjant šiltajam metų laikotarpiui dažnai norime atsinaujinti, tačiau ne tik baldų perstumdymu kambaryje, bet ir kažkuo didesniu, labiau pastebimu, sudėtingesniu. Ir vasara yra puikus laikotarpis atlikti tam tikrus darbus tokius kaip stogo dengimas, terasos bei ventiliuojamo fasado įrengimas. Todėl derėtų apžvelgti visus šiuos sudėtingus darbus ir galbūt atėjus vasarai jūs pasiryšite kurį nors atlikti, o gal net ir visus tris.

Taigi stogo dengimas yra vienas svarbiausių sudedamųjų namo dalių. Toks darbas turi būti būtinai kokybiškai ir nepriekaištingai atliktas. Juk stogas saugo namo vidų. Neleidžia lietui, sniegui ar kaitriai saulei patekti į vidų. Labai svarbu, kad jis būtų sandarus, nes jei ne, tai drėgmė pradės sunktis į vidų. Galimybė atsiras veistis pelėsiui ir grybeliui. Tokie mikroorganizmai ardo arba pūdo namo stogo medinę konstrukciją ir gali ilgainiui ją sugriauti. Todėl stogą reikia dengti ypatingai kruopščiai, kad vėliau pelėsio nereiktų valyti nuo vidinių namo sienų, grindų ar baldų. O tai padaryti yra išties sudėtinga.

Kaip jau žinote, stogas yra ypatingai svarbi pastato dalis, bet nereiktų pamiršti grožio ar įmantrumo. Jei to siekiame, mūsų kieme gali išdykti terasa. Toks statinys yra skirtas poilsiui ir buvimui gryname ore. Jis dažnai yra statomas iš medienos, tačiau jo dizainas gali būti įvairus, kokio tik užsigeidžiate. Juk yra išties smagu surinkti artimuosius ar draugus ir leisti laiką niekur toli nevažiuojant, gryname ore, visai šalia namų. Dėl šios priežasties lauko terasos yra ypatingai populiarėjančios. Tie kas sau gali tai leisti ir turi nuosavą namą, būtinai kieme turės ir terasą.

Aptarus pirmo svarbumo namo detales ir lauko grožio elementus, galima prisiminti ir ventiliuojamo fasado įrengimą. Trumpai tariant, tai yra namo apdaila, kuri savaime ventiliuojasi ir apsaugo namą nuo lauko sąlygų, tai yra lietaus, vėjo, saulės ir t.t. Jį rekomenduoja dauguma statybos specialistų, nes atsižvelgiant į atšiaurius Lietuvos orus, tokia apsauga namui yra išties reikalinga.

Taigi jei nuspręsite atlikti stogo dengimą, terasos ar fasado įrengimą, pirmiausia visada tarkitės su šios srities specialistu, jums jis rekomenduos geriausia variantą.