Penktadienis, 24 gegužės, 2024
Pradžia > Pasaulis > Gražiausios Europos Kalėdų mugės

Gražiausios Europos Kalėdų mugės

Kaledu muges

Kalėdos – tai jaukumo ir šilumos metas, kai, rodos, nieko daugiau nesinori, tik susisupus į šiltą antklodę ir gurkšnojant imbierinę arbatą žiūrėti filmus. Visgi, išvykti iš namų net ir šiuo laikotarpiu yra puikus pasirinkimas. Kalėdų mugės į daugelį šalių sutraukia tūkstančius turistų bei jaukumo ieškotojų.

Ne paslaptis, jog populiariausios Pasaulio Kalėdų mugės vyksta Vokietijoje. Nuo meduolių gausybės, cukrinių saldainių, skrudintų riešutų ir įvairiausių rūšių punčo bei karšto vyno išties gali apsvaigti galva. Vokiškos Kalėdos yra ypatingos ir jas patirti verta bent kartą gyvenime. Tikėtina, jog jis bus ne paskutinis. Pigūs skrydžiai į Berlyną ar lėktuvų bilietai į Frankfurtą gali greitai išspręsti dilemą, kurią mugę aplankyti pirma. Nors Berlynas yra žinomas kaip gana pilkas ir betoninis miestas, žiemos švenčių laikotarpiu ir jis nusidažo skaisčiai raudona spalva. Būtent tokie, tradicinių spalvų papuošimai yra patys populiariausi. Frankfurtas taip pat visiškai neatsilieka – jau lapkričio antroje pusėje sužimba Kalėdų eglės ir iš Kalėdų miestelių pradeda skambėti džiugi muzika.

Nors Vokietija – populiariausias pasirinkimas Kalėdinėms kelionėms, kitos šalys gali tapti labai puikia alternatyva. Pavyzdžiui, pasinaudojus pigių skrydžių į Belgiją pasiūlymu bus galima stebėti vieną iš nuostabiausių Europos Kalėdų mugių. Briugė dažnai tampa pirmuoju pasirinkimu, lengviau pasiekiamas Briuselis taip pat turi ką pasiūlyti. Į keturias zonas suskirstyta žiemos švenčių pasaka dėl miesto architektūros gali atrodyti tarsi nužengusi iš istorijų apie meduolinius namelius. Vaikai čia taip pat turės ką veikti: atrakcionai, karuselės ir įvairūs skanėstai (pavyzdžiui, belgiški vafliai…) tikrai neliks pamiršti.

Daugelis Europos sostinių gruodžio pradžioje tampa pasakiškais turistų traukos centrais. Vienas jų – Amsterdamas, kuris papuošęs savo kanalus ir mažas gatveles sulaukia minių pasakų mylėtojų. Net ir Kalėdų laikotarpiu skrydžiai į Amsterdamą leis patirti tikras olandiškas atostogas: miestą galėsite apkeliauti dviračiu ir pasigrožėti gausybe išpuoštų eglučių. Diena, kurios nevalia praleisti yra kasmetinis šviesų festivalis, kurio metu galima stebėti įspūdingus fejerverkus bei kitas instaliacijas.

Be abejonės, skrydžiai į Paryžių yra gera idėja bet kokiu metų laiku. Kalėdos čia tęsiasi iš tiesų ilgai – net ir sausio viduryje galima pamatyti dar pasipuošusių gatvių. Kalėdų kaimelis Eliziejaus laukuose yra su niekuo nesulyginamas – maži pasakų nameliai gali pasiūlyti visko, ko trokšta Kalėdų mylėtojo širdis. Žinoma, jei pigūs skrydžiai į Prancūziją asocijuojasi su daug daugiau, nei tik Paryžiumi, verta aplankyti Kalėdų sostine vadinamą Strasbūrą, pakeliauti po mažus, žavius kaimelius ar tiesiog pasilepinti Prancūzijos kalnuose – kurortuose netruks nei sniego, nei džiugios nuotaikos, nei tikros prancūziškos gyvenimo meilės.