Antradienis, 16 liepos, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Kaip elgtis su nekilnojamu turtu, kai jo kainų pokyčiai nenuspėjami?

Kaip elgtis su nekilnojamu turtu, kai jo kainų pokyčiai nenuspėjami?

Dažniausiai nekilnojamo turto rinkoje esantys kainų svyravimai primena važinėjimą amerikietiškais kalneliais vadinamame atrakcione. Būna momentų kai šie procesai ir sulėtėja. Nekilnojamo turto brokeris Darjuš Urbanovič mano, kad to nereikia bijoti, nes rinkos sulėtėjimas tai visiškai normalus ekonominis procesas, perspėjantis apie natūralios prigimties pokyčius.

Kokie žmonių tipai išryškėja tada, kai rinkoje sulėtėja kainų pokyčiai ir atsiranda būsena primenanti tylą prieš audrą?

Situacijoje, kai nekilnojamo turto kainos nusistovi vietoje, kaip liūno vanduo, ir tampa nebeaišku, kas dėsis rytoj, išryškėja dvi skirtingos žmonių elgsenos kryptys. Vienoje iš jų – nekilnojamo turto pardavėjai, kuriems vis dar neužstrigo sąmonėje faktas, jog augančių kainų laikai jau seniai baigėsi, todėl nori ar nenori, bet teks imtis nuolaidų.

Priešingoje pusėje – nekilnojamojo turto pirkėjai, kurie iš įpratimo bijodami galimų pasaulinių ekonominių nemalonumų ir nenuspėjamos bankų politikos, bijo rizikuoti ir nesiima ryžtingų sprendimų. Visa tai lemia bendrą nekilnojamo turto sandorių skaičiaus sumažėjimą tiek pirmos, tiek antros grandies rinkoje.

Koks gali būti atsakymas į beveik hamletišką klausimą: pirkti dabar, ar dar palaukti?

Abejones keliančiose situacijose norintiems įsigyti nekilnojamąjį turtą natūraliai kyla klausimas: pirkti dabar, ar vis dėlto protingiau bus luktelėti? Brokerio Darjuš Urbanovič nuomone, jei žmogui nekilnojamas turtas yra reikalingas tam, kad pagerintų sau buitines sąlygas, tada jokio skirtumo, kokiu metu tas turtas bus įsigyjamas. Nes tiesa viena – kai viskas aplinkui brangsta vienu metu, mažesnių kainų nelauk, bet jeigu visos prekės ir energetiniai ištekliai ima pigti, tada pinga ir nekilnojamas turtas. Tad pirkti, ar nepirkti už pirkėją niekas kitas negali nuspręsti, tik jis pats.

Kokios yra ekonomikos medalio pusės?

Yra žinomas toks ekonomikos dėsnis – kai sumažėja pirkimas, pamažu ima kristi ir kainos. Yra ir dar viena medalio pusė – dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai pirkimo metu žmogui atrodo, jog jis už pirkinį moka per brangiai, tačiau po pusmečio paaiškėja, jog jis kaip tik įsigijo nekilnojamąjį turtą už labai palankią kainą. Tad ne visada pasiteisina liaudiška patarlė: „neskubėk ir būsi pirmas“.