Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Paprasti patarimai kaip naudoti skalbimo mašiną

Paprasti patarimai kaip naudoti skalbimo mašiną

Skalbimo mašinos jau seniai yra tapę būtinu buities prietaisu kiekvienuose namuose. Atrodo, kad skalbimas skalbyklėje yra įprastas veiksmas, nebekeliantis jokių problemų. Visgi siūlome atkreipti dėmesį į keletą svarbių niuansų, naudojant šį nuostabų buities pagalbininką. Galbūt kai kurie patarimai būtų aktualūs ir jums.

Energijos taupymas
Jei drabužiai nėra labai sutepti, juos geriau būtų skalbti 60° C arba net 40° C temperatūroje. Skalbimas 90° C temperatūroje yra pateisinamas tik tikrai nešvariai medvilnei!
Gerai užpildykite būgną. Statistiniai tyrimai rodo, kad dauguma vartotojų skalbimo mašiną pripildo tik iki 60% jos talpos, taigi elektros energijos sunaudojimas vienam skalbiamų skalbinių kilogramui išauga.

Skalavimas
Dažniau naudokite „papildomo skalavimo“ funkciją. Skalavimas yra silpnoji šiuolaikinių skalbimo mašinų vieta. Vadovaudamiesi populiariomis ekologijos tendencijomis, gamintojai skatina  vandens taupymą, ir tai yra gerai. Deja, prastai išskalaujamuose skalbiniuose lieka ploviklių ir audinių minkštiklių, kurie gali sukelti alergiją. 

Kietas vanduo
Priklausomai nuo kalcio ir magnio kiekio vandenyje, reikalingo skalbiklio kiekis gali išaugti triskart. Jeigu turite galimybę, išsiaiškinkite, kokio kietumo vanduo yra jūsų apylinkėse. Dabar galima įsigyti visokių testų vandens kietumui nustatyti, todėl vandens kokybę galima išsitirti ir patiems. Jeigu vanduo yra pakankami kietas, teks padidinti skalbiklio dozę ir stebėti, ar nereikia nukalkinti. 

Tuščios kišenės
Skalbiamų drabužių kišenėse pamiršta moneta ar varžtas gali sugadinti skalbimo mašiną. Taigi nepamirškite prieš skalbdami išversti kelnių kišenes.

Skalbiklio dozavimas
Sunaudojamas skalbimo priemonės kiekis priklauso nuo daugelio veiksnių: vandens kietumo, skalbinių nešvarumo laipsnio ir skalbinių kiekio. Skalbiklių gamintojų rekomenduojamos dozės, kurias mes galime rasti ant pakuotės, dažniausiai skirtos pilnam mašinos būgno užpildymui. Jei skalbyklės pilnai neprikraunate, būtina parinkti atitinkamą skalbiklio dozę, kad būtų išvengta pernelyg didelio jo naudojimo.

Temperatūra
Skalbimo mašinų siūloma temperatūrų skalė gali svyruoti 20-30° C iki 90-95° C. Jau minėjome, kad vidutiniškai nešvariems skalbiniams idealiai tinka 40°-60° C temperatūros skalbimo programa. Labai aukštoje temperatūroje reikėtų skalbti labai nešvarius tekstilės gaminiams, atsparius itin aukštai temperatūrai. 

Skalbimo optimizavimas
Išrūšiuokite ir atskirai skalbkite baltus bei kitų spalvų drabužius. Kartu neskalbkite ir skirtingų tekstilės rūšių (medvilnės, sintetikos, šilko, vilnos). Ištuštinkite kišenes, pašalinkite iš jų smėlį, iš anksto apdorokite dėmes, užsekite sagas ar užtraukite užtrauktukus. Visi šie išvardinti veiksmai pagerins skalbimo efektyvumą.

Skalbyklės priežiūra
Kad prietaisas veiktų kuo ilgiau, rekomenduojama reguliariai jį prižiūrėti: valyti filtrą ir ploviklio stalčių. Peržiūrėkite instrukcijas, kaip atlikti šiuos darbus. Galiausiai, po kiekvieno plovimo, išvalykite būgną ir palikite atidarytas dureles, kad drėgmė išgaruotų (apsaugo nuo pelėsio susidarymo).