Trečiadienis, 19 birželio, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Kaip šiuolaikiškai išplanuoti virtuvę, kad būtų erdvu?

Kaip šiuolaikiškai išplanuoti virtuvę, kad būtų erdvu?

virtuves interjeras

Interjeras yra tikrai svarbus beveik kiekvienam iš mūsų. Anksčiau ar vėliau daugeliui žmonių tenka susidurti su tam tikrais klausimais – kaip išplanuoti mažas erdves, tinkamai parinkti įvairias detales, kas dabartiniais laikais yra šiuolaikiška ir praktiška bei panašiai. Neretai daugiau vietos pasiliekame svetainėje ar miegamajame, mat šios patalpos yra išties svarbios tiek mums patiems, tiek į svečius užsukus kitiems asmenims. Tačiau nereikėtų pamiršti ir dar vieno kambario. Virtuvės interjeras taipogi turėtų būti gerai apgalvotas, mat šioje patalpoje praleidžiame nemažą dalį savo laiko. Tad, kaip šiuolaikiškai išplanuoti virtuvę, jog joje būtų erdvu?

Spalvų pasirinkimas

Planuojant virtuvės įrengimą, labai svarbu dėmesį atkreipti į tinkamas spalvas – kai kurios iš jų erdvę tartum mažina, o kitos – išdidina. Nepamirškite to suderinti su moderniu stiliumi, tad, jei norite tiek didesnės patalpos pojūčio, tiek šiuolaikiškumo, labiausiai Jums tiks būtent balta, kreminė ar panašaus tipo spalvos. Tačiau, nepamirškite, jog neprivalote viso kambario išpuošti vien baltai – prie tokio interjero gali derėti juodi ar rudi, aukso spalvos baldai. Svarbu pamėginti viską suderinti tarpusavyje, jog kambarys neatrodytų chaotiškas.

Kambarių sujungimas

Virtuvės erdvę gali padidinti kambarių suliejimas. Jeigu gyvenate nedidelio ploto būste ir norite, jog ši patalpa atrodytų kuo didesnė – apsvarstykite svetainės bei virtuvės sujungimo variantą. Bendro ploto kambarys atrodys gerokai erdvesnis, nei padalinus šias patalpas į dvi atskiras dalis. Būtent tokiu principu neretai projektuojami maži butai, tad trūkstant erdvės, būtinai pasinaudokite šiuo patarimu.

Marmuras

Grįžtant prie šiuolaikiškumo – vienu iš populiariausių akcentų virtuvei vis labiau tampa marmuras. Jis suteikia prabangos ir solidumo pojūtį, prisideda prie jaukumo įspūdžio. Norint priderinti jį prie mažesnės erdvės, svarbu pasirinkti baltos ir pilkos spalvų tandemą. Dažniausiai tokios spalvos marmuras derinamas būtent šviesių tonų virtuvėje, tad puikiai tiks abiem tikslams – šiuolaikiškumo kūrimui bei didesnės erdvės pojūčiui.

Taigi, tinkamai išplanuoti virtuvę gali būti išties sudėtinga, ypatingai, jeigu turite nedidelį būstą, tačiau trokštate, jog šis atrodytų erdvus bei šiuolaikiškas. Tokiu atveju, labai svarbu dėmesį kreipti į spalvas – tinkamai suderintos, šios gali sukurti didesnės patalpos įspūdį, taipogi paversti namus moderniais. Itin populiarėjantis sprendimas yra marmuras – kuris sukuria prabangos ir solidumo pojūtį, tad tokioje virtuvėje gerai jausitės ne tik patys, tačiau nesigėdysite ir aprodyti svečiams. Be to, šis puikiai tinka prie balto interjero, kuris vizualiai didina erdvės pojūtį, tad tai puikus sprendimas abiem problemoms. Nepamirškite ir dar vieno sumanymo – tai kambarių sujungimo. Ši idėja gali pasitarnauti turint mažą būstą ir siekiant turėti kuo įmanoma didesnę virtuvę, mat svetainės-virtuvės variantas vis labiau populiarėja ir išties ne be reikalo.
Visgi, visuomet apsvarstykite ir tai, jog galite kreiptis pagalbos į specialistus, kurie suderins spalvas bei baldus tarpusavyje, pasirūpins protingu kambarių išplanavimu ir suteiks Jūsų norams realų pavidalą. Tačiau, jeigu trokštate viską daryti savomis rankomis, pasinaudokite viršuje aprašytais patarimais ir kibkite į darbą.