Antradienis, 16 liepos, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Viskas ką turėtumėte žinoti apie hidroforo relės reguliavimą?

Viskas ką turėtumėte žinoti apie hidroforo relės reguliavimą?

Hidroforo relė yra reguliuojama, atliekant tam tikrus žingsnius. Pažymėtina, kad atliekant minėtus žingsnius, eiliškumas ir nuoseklumas yra būtina sąlyga, norint pasiekti reikiamą rezultatą.

Kodėl hidroforo relės reguliavimas yra svarbus?

Tinkamai sureguliuota hidroforo relė garantuoja optimalų slėgį vandens tiekimo sistemoje. Nukritęs slėgis neigiamai veikia vandens tiekimo procesus, nes vanduo iš čiaupo nebėga taip, kaip turėtų, o laša, sukeldamas problemas buityje ir kitose srityse.

Reguliuojant hidroforo reles, svarbu saugumas

Kaip ir bet kuris darbas, kurį turime atlikti, taip ir hidroforo relės reguliavimas, turėtų būti pradedamas nuo saugios aplinkos susikūrimo, todėl hidroforo relės reguliavimo procedūros visada yra atliekamos, atjungus įtampą. Jeigu hidroforo relę savarankiškai nusprendėte reguliuoti pirmą kartą, primename, kad reguliavimo ir slėgių skirtumo varžtai, naudojami slėgio relės valdymui, „slepiasi“ po dangteliu.

Taisyklės, kurių reikia laikytis, norint tinkamai nustatyti įjungimo slėgį

Norint tinkamai nustatyti įjungimo slėgį, yra būtina žinoti keletą svarbių niuansų. Pradėkime nuo to, kad siekiant sumažinti slėgį, reguliavimo varžtas, apie kurį jau minėjome kiek ankščiau, turi būti pasuktas prieš laikrodžio rodyklę. Jeigu yra būtina slėgį padidinti, tada reguliavimo varžtas turi būti sukamas priešinga kryptimi nei mažinant slėgį, t. y. pagal laikrodžio rodyklę. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad didinant slėgį, diferencinis slėgis niekaip nekinta.

Taisyklės, kurių reikia laikytis, norint tinkamai nustatyti išjungimo slėgį

Nustatant išjungimo slėgį ir norint sumažinti slėgį, prieš laikrodžio rodyklę yra sukamas slėgių skirtumo varžtas. Pagal laikrodžio rodyklę slėgių skirtumo varžtas yra sukamas tada, kai yra siekiama padidinti slėgį. Pažymėtina, kad šio proceso metu diferencinis slėgis siaurėja, kai išjungimo slėgis yra mažinamas, o kai pastarasis yra didinamas, tada diferencinis slėgis plečiasi.

Ką daryti, jei manometro rodmenys netenkina?

Jeigu įjungus siurblį ir pamatavus slėgį manometro duomenys Jūsų netenkina, tada visą anksčiau aptartą procesą turėtumėte pakartoti dar kartą. Iš esmės slėgio relės reguliavimas gali būti atliekamas tiek kartų, kiek Jums reikia, norint pasiekti reikiamą rezultatą.