Šeštadienis, 25 gegužės, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Lavinamieji žaislai – gera dovana jūsų vaikams

Lavinamieji žaislai – gera dovana jūsų vaikams

Mes užaugame žaisdami. Žaislai mums padeda susipažinti su pasauliu, augti ir išreikšti save. Norėdami padėti savo vaikams mes galime dovanoti jiems lavinamuosius žaislus. Nuo kokio amžiaus, ir kokius lavinamuosius žaislus reiktų parinkti savo vaikui? Littledutch žaislų parduotuvė galėtų jums padėti išsirinkti.

Lavinamieji žaislai

 

Ateidami į pasaulį kūdikiai jau turi savo charakterį, būna labiau linkę į vieną veiklą, turi savo gebėjimus. Skatinant vaikų susidomėjimą ta veikla, jie tobulės. Vaikų intelektas pradeda formuotis iškart, todėl panorėję savo mažyliui padėti lavintis žaidžiant, turėtumėte atrasti, kurie žaislai jį labiausiai domina. 

Stebėkite augančius vaikus. Žaislas turi atitikti vaiko minimalų amžių, bet neturi būti nuobodus. Lavinamieji žaislai skatina vaiko fantaziją, lavina intelektą, žaisdami jie ima pažinti pasaulį ir savo jausmus.

Littledutch parduotuvė turi kruopščiai atrinktų lavinamųjų žaislų pasirinkimą, nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus vaikams.

Lavinamieji žaislai pagal vaiko raidą

 

Iki vienerių metų vaikam reikia paprastesnių žaislų. Nebūtina apipilti kūdikį brangiais žaislais, kurio funkcijų jis dar nesuprastų. Patiems mažiausiems pažintis su pasauliu prasideda nuo aplinkos, žmonių ir judesių stebėjimo. Kūdikiai anksti pradeda reaguoti į garsus. Skatinkite vaiko natūralų smalsumą pakabinamais žaislais, kuriuos kūdikis bandytų pasiekti tiesdamas rankytes. Pastatytike grojantį žaislą netoliese, kad ieškodamas garso šaltinio vaikas turėtų pasisukti.

Pirmieji į rankas duodami žaislai turėtų būti be nuimamų detalių ir aštrių kampų. Dar geriau, plaunami žaislai, nes mažylis griebs ir stengsis įsidėti į burną ir ,,paragauti’’. 

9 mėnesių amžiaus kūdikiai pamėgsta žaislus, kuriuos galima suimti, mėtyti ir trankyti, šimtus kartų nuimti ir vėl uždėti. Šiuo metu prasideda pirmoji pažintis su skaitymu. Tačiau skaitymas dar vyksta per pojūčius, knygutes liečiant ir ,,ragaujant’’.

Littledutch lavinamieji žaislai suskirstyti pagal amžių, todėl jums nereikės svarstyti, ar žaislas tinkamas jūsų amžiaus vaikui, ar atitinka jo raidos lygį.

Nuo vienerių metų amžiaus vaikams patiks pasitelkus fantaziją konstruoti kaladėlėmis. Šio amžiaus vaikams pasiūlykite žaislus, dėliojamus pagal formą.

Bandantiems vaikščioti vaikams patiks stumdomi ir riedantys žaislai, paskui kuriuos jie galėtų sekioti. Atsiras pirmieji bandymai atsistoti ir eiti, remiantis į stumdomą žaislą. Pradėję vaikščioti vaikai atras pomėgį laipioti laiptais ir karstytis ant kėdės. Svarbiausia namie arba lauke sudaryti sąlygas tokiai aktyviai veiklai.

Nuo 2-ejų iki 3-ejų metų vaikai labiau lavina rankų judesius. Jiems patinka lipdyti ir karpyti, daiktus rūšiuoti pagal spalvą ir formą. Pasiūlykite jiems plastilino arba kreideles ir popieriaus, leiskite atsiskleisti vaiko meniniams gebėjimams. Tokio amžiaus vaikams taip pat galima pasiūlyti dėliones. Pirmosioms dėlionėms užtenka kelių detalių, jos sužadins vaiko smalsumą ir padės jam ugdytis kruopštumą ir problemų sprendimo įgūdžius.

Littledutch lavinamuosius žaislus galėsite išsirinkti internetinėje parduotuvėje. Prekės suskirstytos pagal vaiko amžių ir žaislų pobūdį. Neabejotinai išsirinksite savo vaikui tinkamą žaislą.