Sekmadienis, 26 gegužės, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Ar dažni lytiniai santykiai gali pakenkti sveikatai?

Ar dažni lytiniai santykiai gali pakenkti sveikatai?

Jeigu ieškote trumpo ir paprasto atsakymo šiam klausimui, tuomet galima teigti, kad jeigu lytiniais santykiais užsiimate saugiai, šalutinių poveikių sveikatai nebus, nesvarbu kaip dažnai jais užsiiminėsite. Dažniausiai situacija yra visiškai atvirkščia, seksas kaip tik naudingas jūsų sveikatai, tiek fizinei, tiek psichologinei. Tačiau kiekvienas dalykas, nesvarbu kaip nuostabus, turi ir savų minusų.

Sekso nauda sveikatai 

Pradėkime nuo teigiamų dalykų, kuriuos žmogaus organizmui suteikia lytiniai santykiai. Sekso nauda sveikatai yra nepaneigiamas veiksnys, gerinantis žmogaus emocinę savijautą ir fizinę būklę, todėl patartina suaugusiems žmonėms reguliariai užsiimti šia veikla, kuri ne tik pagerina jūsų savijautą, bet ir pagyvina tarpusavio santykius su jūsų partneriu. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad reguliariu ir sveiku seksu užsiimantys asmenys gali pasigirti šiais dalykais:

 • Žemesnis kraujo spaudimas
 • Stipresnė imunitetinė sistema
 • Geresnė širdies veikla
 • Pagerėjusi kraujotaka  gerina odos būklę, sumažėja bėrimai, spuogai
 • Geresnis bei gilesnis miegas
 • Reguliarus seksas gali sumažinti menstruacijų skausmus

Visa tai tik fiziniai aspektai, kuriuos galima pagerinti lytinių santykių dėka. Tačiau kaip ir minėta anksčiau, seksas pagerina ir jūsų emocinę būklę. Žmonės kurie dažniau užsiima šia veikla yra mažiau linkę į depresiją ir nerimą. Lyginant su abstinentais, jų savijauta ir pasitikėjimas savimi neretai būna didesni, kas gali padėti kasdienėje veikloje. Taipogi, lytiniai santykiai gerina ryšį tarp jūsų ir jūsų partnerio.

Neigiami lytinių santykių aspektai

Nors sekso nauda žmogaus organizmui yra nenuginčijama, lytinis santykiavimas turi ir neigiamą pusę. Tačiau tai neturi nieko bendro su dažno lytinio santykiavimo įtaka sveikatai. Ko gero vienintelis veiksnys, kuris gali sukelti grėsmę jūsų sveikatai yra lytiniu būdu plintančios ligos, dėl ko nereikėtų nerimauti, jeigu sekso metu naudojate apsaugą.

Dar vienas aspektas, kurį būtų galima paminėti dėl per dažnų lytinių santykių yra banalumas ir kasdienybė. Vėlgi, tai neturi nieko bendro su tiesioginiu poveikiu sveikatai, tačiau jei seksu užsiimama per daug dažnai, jis gali po truputį slopintį jūsų jaučiamą pasitenkimą lytinių santykių metu, kas gali ardyti jūsų ir jūsų antros pusės tarpusavio ryšį. Bet visa tai priklauso nuo pačio žmogaus, dėl to situacija gali būti skirtinga kiekvieno atveju.

Taipogi, kaip ir bet kokia kita fizinė veikla, taip ir per dažnas seksas gali jus išvarginti fiziškai. Tačiau ir vėl, tai neturės jokio ilgalaikio neigiamo poveikio jūsų sveikatai, bet gali sukelti trumpalaikių nemalonumų:

 • Laikini skausmai ir nutrynimai
 • Galimi patinimai
 • Mėšlungis lytinio akto metu
 • Uždegimas
 • Šlapimo takų infekcija

Džiaukitės kol galite 

Taigi atsižvelgus į visus teigiamus ir neigiamus lytinių santykių aspektus, galime teigti, kad per dažnas seksas, jeigu atliekamas saugiai, tikrai neturi jokio ilgalaikio neigiamo poveikio jūsų sveikatai.

Su laiku ir amžiumi noras bei galimybės užsiiminėti lytiniais santykiais slopsta, dėl to rekomenduojama užsiimti seksu kol dar leidžia galimybės, nes atėjus laikui, sex pasiūlymai nebedomins.