Antradienis, 16 balandžio, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Rudeninių batų priežiūra: patarimai

Rudeninių batų priežiūra: patarimai

Lietuviškas klimatas mus džiugina keturiais metų laikais. Kiekvienam iš jų reikalinga tam tikra avalynė, kuri padeda ne tik stilingai atrodyti, tačiau ir išvengti peršalimo ligų, bet kokio galimo diskomforto. Vieni patvariausių yra rudeniniai batai moterims, kadangi tai laikas, kai lauke yra daug drėgmės, tad tinkami batai – būtini. Lygiai taip pat kaip ir jų priežiūra.
·         Pirmiausia reikia įsigyti geros kokybės batus. Pavyzdžiui, zomšiniai – labai patrauklūs, tačiau ypač drėgnomis, lietingomis dienomis, deja, jie nebus funkcionalūs. Peršlapęs zomšas ne tik ilgai džiūva, tačiau net ir gali prarasti savo pirminę išvaizdą.
·         Įsigijus tam tikros medžiagos batus reikia įsigyti ir specialias priemones, kurios yra skirtos joms prižiūrėti. Nuo specialiai kurtų odai, kurie dažniausiai blizgina, iki specialiai kurtų zomšui, kurie padeda išvengti ant batų patenkančių nešvarumų.
·         Ant batų atsiradus dėmei – labai svarbu, kad ji būtų kuo greičiau pašalinama. Tam tinka tiek mūsų minėtos specialios priemonės, tiek vanduo (su muilu, ypač ūkišku). Svarbiausia valyti kuo skubiau, nuvalius – nusausinti.
·         Jokiu būdu drėgni batai neturėtų būti džiovinami ant karštį skleidžiančių prietaisų. Ne tik džiovyklės, tačiau ir radiatoriai bei fenai nėra geras pasirinkimas. Padėkite batus sausoje vietoje ir tegul jie džiūva tiek laiko, kiek jiems reikia.
·         Kadangi rudens metu batai dažniausiai „kenčia“ nuo drėgmės – jiems būtinas papildomas impregnavimas. Nors galima rasti labai daug naminių priemonių, tačiau mes siūlome rinktis specialias, kurios padės apsaugoti batą tiek iš išorės, tiek iš vidaus.
·         Kad ir iš kokio audinio avalynė yra pagaminta – jai reikia skirti dėmesio kiekvieną dieną. Grįžus namo nuvalykite batukus, padėkite juos saugioje vietoje, kad išdžiūtų.
·         Taip pat prieš patį pirmą kartą maunantis batukus – reikalingas impregnavimas.
·         Pasibaigus rudens sezonui – batus reikia nuvalyti ir saugiai sudėti į dėžutę, kol jie lauks kitų metų. Blogiausia, kai batai sumetami į vieną maišą. Dar blogiau, kai jie neišvalyti. Deja, kitą sezoną autis tokius batus bus tikrai nemalonu.
Šios taisyklės turėtų Jums padėti tinkamai prižiūrėti savo rudeninius batukus ir pasirūpinti, kad jie tarnautų ne vieną sezoną.