Trečiadienis, 19 birželio, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Periodontitas – grėsmė Jūsų šypsenai

Periodontitas – grėsmė Jūsų šypsenai

Nors šiais laikais medicina yra labai pažengusi ir yra labai daug galimybių turėti gražius bei sveikus dantis, tačiau tiesa tokia, kad daugelis per mažai rūpinasi savo dantimis ir tuo pačiu per retai lankosi pas specialistą. Vėliau pasiekiamas toks lygis, kai dantų gydymas tampa labai komplikuotas ir labai daug kainuoja, kartais net nepavyksta susitvarkyti su dantukų gedimais. Viena tokių grėsmingų ligų yra periodontitas arba plačiau žinoma, kaip parodontozė. Daugiau apie tai galite sužinoti čia: https://www.pilene.lt/paslaugos/periodontologija.

Ligos simptomai

Ši liga dažniausiai diagnozuojama paprasčiausio apsilankymo pas gydytoją metu. Tiesa, kiekvienas pacientas, kuris kiekvieną dieną prižiūri savo burnos ertmę, taip pat gali puikiai suprasti, kad kažkas yra negerai. Bene pats ryškiausias šios ligos požymis yra kraujuojančios dantenos. Jeigu tai yra reguliaru – tokiu atveju būtina skubiai apsilankyti pas specialistą. Lygiai taip pat dantenos dažniausiai būna patinusios, jos tampa raudonos, kai kuriais atvejais atsiranda ne tik mažų, baltų pūslyčių. Pastebėjus bet kokius pakitimus, net ir pačius mažiausius, apsilankymas pas gydytojus turi būti neatidėliotinas. Kuo greičiau liga bus diagnozuojama, tuo greičiau gydoma, o tai Jums kainuos pigiau ir mažiau nervų.

Kaip gydomas periodontitas?

Ši dantų liga yra klastinga, tad nors visiškai su ja susitvarkyti labai svarbus kuo greitesnis ir kompleksiškas gydymas. Žinoma, dėl visko Jums konsultuos specialistas, tad geriausia išgirdus diagnozę pačiam nebandyti gydytis. Kai kurie tikina, kad labai padeda įvairūs lapai, kurie auga gamtoje. Liaudiškos priemonės taip pat tikrai naudingos. Tačiau dėl jų geriausia taip pat pasitarti su gydytoju. Vertinamas tiek toks, tiek medikamentinis gydymas. Dažniausiai kuo daugiau deramų metodų – tuo greičiau liga išnyks visam laikui.

O kai jos gydymas yra baigtas labai svarbu kuo daugiau dėmesio skirti savo burnos ertmei. Tokiu atveju galėsite šypsotis labai plačiai ir tuo pačiu nepergyventi, kad parodontozė vėl pasikartos. Galiausiai, būtinai reguliariai lankykitės pas gydytojus. Tokiu atveju jokios burnos ertmės ligos Jums nebus baisios.