Antradienis, 21 gegužės, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Apie dantų tiesinimo plokšteles vaikams

Apie dantų tiesinimo plokšteles vaikams

Iškrypę dantukai nėra naujiena. Gydytojai odontologai teigia, kad kiekvieną dieną pas juos apsilanko vaikučiai su iškrypusiais dantimis, kuriems labai rekomenduojamas tolimesnis gydymas. Paprasčiausiai laiku nepradėjus tiesinti dantukų kyla grėsmė, kad jie tokie ir liks, o galiausiai teks plačiau domėtis breketais, kurie ir kainuoja daugiau, ir tuo pačiu jų nešiojimas reikalaus kur kas daugiau laiko.

Taigi, plokštelė vaikams tikrai labai rekomenduojama tokiu atveju, kai dantukai krypsta. Kuo anksčiau bus pradėti tiesinti – tuo gražesne šypsena vaikai galės anksčiau džiaugtis.

Kodėl verta rinktis plokšteles?

Žinoma, kalbėti apie pasirinkimą nėra tikslu, kadangi dažniausiai gydytojas rekomenduoja ir tokiu atveju nelieka nieko kito, kaip tik naudotis jo patarimu. Kitu atveju dantukai nebus tiesūs. Taigi, kodėl plokštelės – geriausia alternatyva, kai galima būti visai be jų arba su breketais?

●Plokštelės kainuoja kur kas pigiau nei kad breketai.
●Taip pat jos yra išimamos, tad galima kur kas paprasčiau palaikyti burnos higieną nei kad naudojant breketus.
●Jos padeda susitvarkyti su minimaliais dantukų iškrypimais.
●Jos nekelia jokio diskomforto. Vaikai jas mielai nešioja ir dažniausiai visiškai nesiskundžia.
●Vaikams šiuo metu siūlomos skoningai atrodančios spalvotos plokštelės, kurios dažniausiai skatina jomis džiaugtis ir nebijoti.

Tiesa, šis variantas – tik dalinis ir tinka tik tokiu atveju, jeigu dantukų pakrypimas yra mažas. Jeigu jis labai didelis – tokiu atveju nelieka nieko kito, kaip tik dėtis breketus. Detaliau dėl pasirinkimo verta pasitarti su ortodontu.

Kaip prižiūrėti plokštelę?

Vaikai vertina tai, kad dantų plokštelės nėra labai lepios. Žinoma, tai vertina ir suaugę, kurie dažniausiai pergyvena, kad po ja kaupsis maisto likučiai, kurie paskatins pačių įvairiausių ligų atradimą. Taip jau yra, kad dažnai tinkamai nevalant dantukų atsiranda įvairios ligos.
Taigi, kiekvieną kartą po valgio siūlome išimti plokštelę. Taip pat ją nuplauti, pervalyti dantų šepetuku. Kruopščiai pervalyti ir visą burnos ertmę, skalauti su skysčiu. Venkite valgyti tokius maisto produktus, kurie veliasi ant plokštelės paviršiaus.

Jos naudojimas reikalaus įgūdžių, tačiau galiausiai vaikas tikrai išmoks tinkamai ją prižiūrėti.