Penktadienis, 24 gegužės, 2024
Pradžia > Verslas > Viešųjų pirkimų portalas: išsamesnės informacijos link

Viešųjų pirkimų portalas: išsamesnės informacijos link

Viešieji pirkimai – tai puiki galimybė kiekvienam parduoti savo prekes, paslaugas ar darbą valstybei. Pardavimų tikslas yra išlikti skaidriems pirkimo-pardavimo metu bei užtikrinti geriausią kainą kokybės atžvilgiu.
Tačiau kai kurie pirkimai buvo nepastebimi arba prieinami labai siauram tiekėjų ratui, kas mažino galimybės puikiems sandoriams įvykti. Mercell viešieji pirkimai suteikia galimybę, pagal pasirinktus kriterijus, stebėti konkurentų veiklą, analizuoti rinką bei sekti tendencijas. Perkančios organizacijos privalo paskelbti informaciją apie sudarytą sutartį viešai jei jo vertė yra didesnė nei 10 tūkstančių eurų. Mercell viešieji pirkimai pateiks daugiau informacijos apie vykstančius konkursus, tad tiekėjai turės daugiau galimybių juose dalyvauti, taip pat siekiama panaikinti pirkimus, kuriuose dalyvauja tik trys tiekėjai, nebent išskirtinais atvejais, tad bus akivaizdus informacijos padidėjimas. Paskelbus viešai bus galima matyti laimėtojus ir dalyvius, sutarties galiojimo laiką ir esamus tiekėjus, taip pat ir kokius neskelbiamus pirkimus atlieka pirkėjas bei koks buvo dalyvio pasiūlymas, kuris laimėjo viešųjų pirkimų konkursą. Tokia išsami informacija ne tik padės stebėti, bet ir analizuoti, taip pat stipriau kontroliuoti procesus, jog sumažėtų piktnaudžiavimas mokesčių mokėtojų lėšomis. Mercell viešieji pirkimai skatina skaidrius bei sąžiningus sandėrius.
Būtina paminėti ir tai, jog didėjant informacijos kiekiui atsiras ir papildomo darbo, kuris eikvos nemažai laiko. Toks darbas kaip atidžiai peržiūrėti visus skelbiamus konkursus tikrai nemažai “surys” darbuotojų laiko, tad visi procesai gali užtrukti kur kas ilgiau. Taip pat, gali būti sunku atrasti tik aktualią ir reikiamą informaciją, kurią galėtumėme persiųsti kolegoms. Be viso to, gausus informacijos srautas padidina tikimybę praleisti dominančius konkursus, tad iš dalies gali pasitaikyti tokių atvejų, jog geri sandoriai “pasimes” informacijos gausybėje.
Išsami informacija turi savų pliusų ir minusų. Tačiau kiekvienas kokybiškas darbas reikalauja savų išteklių, o šiuo atveju – laiko. Nepaisant to, didžiausias pliusas yra tai, jog atsiveria didesnės bei platesnės galimybės matyti, bei stebėti ir sudalyvauti. Taip pat tai puiki galimybė bendradarbiauti su atrinktai tiekėjais, kurie sudarė geriausius sandėrius.