Šeštadienis, 25 gegužės, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Kaip pasiimti paskolą būstui be pradinio įnašo? Ar tai įmanoma?

Kaip pasiimti paskolą būstui be pradinio įnašo? Ar tai įmanoma?

busto-paskola-jaunai-seimai

Pirmieji namai ir nuosavas būstas yra labai atsakingas žingsnis. Todėl prieš jį žengiant reiktų gerai apsvarstyti savo finansines galimybes ir pasverti visus už, ir prieš.

Būsto paskola jaunai šeimai yra nemenkas iššūkis, nes dažniausiai dauguma bankų neduoda būsto paskolos be pradinio įnašo. Pradiniam įnašui sukaupti reikalinga nemaža suma, kartais ji gali siekti net iki trečdalio sumos, skaičiuojant nuo bendros būsto vertės.

Yra įvairių būdų, kaip to išvengti ir gauti reikalingą būsto paskolos sumą be jokio pradinio įnašo. Tai yra realu, bet gana sudėtinga. Vieni sąžiningai stengiasi susitaupyti ar išvyksta padirbėti į užsienį, o kiti ieško spragų, kaip būtų galima ignoruoti banko reikalavimus ir išvengti prievolės susimokėti pradinį įnašą.

Vienas iš tokių būdų – paimti 2 paskolas, viena būtų skirta būstui, o kita būsto arba vartojamojo paskola, kuri ir būtų su pradiniu įnašu.

Pradinis įnašas gali būti įskaičiuotas į bendrą paskolą, jei naujos statybos būstas visiškai užbaigtas. O jei renkatės senos statybos būstą, tuomet galite bandyti susitarti su turto vertintoju, kuris jį įvertintų didesne suma, būtent tiek kiek jums reikėtų būsto paskolos pradiniam įnašui. Tuomet pardavimo sutartyje yra nurodoma, kad pradinis įnašas sumokėtas grynais pinigais. O jei būtinas banko pavedimas, tuomet pasiskolinę pervedate pinigus pardavėjui, kuriuos jis vėliau grąžina.

Šie būdai veikė prieš daugiau nei 10 metų, tačiau dabar imant būsto paskolą, bankas ją skaičiuoja ne pagal turto vertinimą, o nuo pardavimo, priklausomai nuo to, kuri suma yra mažesnė.

Taip pat ir pats turto vertinimas yra žymiai sudėtingesnis procesas ir yra labiau reguliuojamas. Konstatavus ar nustačius finansinius susitarimus ir įrodžius faktą, dėl kurio gali bankas patirti nuostolių, paskolos gavėjas gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, o turto vertintojas gali prarasti savo veiklos licenziją.