Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Medienos teikiamos gerosios savybės

Medienos teikiamos gerosios savybės

Biokuras gaminamas iš biomasės, o  ji apima žaliavas, kurios yra biologiškai skaidžios. Jos yra žemės ūkio, miškininkystės ir susijusių pramonės šakų (įskaitant žuvininkystę ir akvakultūrą) medžiagos. Taip pat į biomasę  galima įskaityti  žaliavas, atliekas ir liekanas,  augalines ir gyvūnines medžiagas, taip pat biologiškai skaidomas pramonės ir komunalines atliekas. Biokuras degimo proceso metu neišskiria anglies dvideginio, todėl yra ekologiškas energijos šaltinis. Didelius Lietuvos plotus dengia miškai ir krūmai, todėl nuo seniausių laikų pagrindinė ir dažniausiai naudojama biokuro rūšis buvo mediena. Verta paminėti, jog biokuro rinkos plėtra yra susijusi su Lietuvos energetikos ateitimi, todėl valstybė skatina jos gamybą. Biokuro gamintojai ir vartotojai naudojasi įvairiomis įstatymų teikiamomis privilegijomis, jei biokuras gaminamas iš esamų Lietuvos žaliavų, jo gamyba finansuojama iš valstybės biudžeto. Nuo seniausių laikų ugnis daugiausia buvo naudojama šildymui, tačiau šiuolaikinės biokuro gamybos ir deginimo technologijos gali efektyviai panaudoti beveik visas medienos atliekas, dėl to nereikia bereikalingai naudoti medienos. Jei ieškote, kur įsigyti malkų, čia yra malkos pigiau

Kokią medieną rinktis:

  • Beržo mediena yra geriausias pasirinkimas pirtims, krosnims ir židiniams. Ši nuomonė yra pagrįsta: sausą beržo medieną lengva nusodinti, ji ilgai dega, ugnis yra graži, vienoda ir beveik nėra kibirkšties. Jie skleidžia daug šilumos ir turi galimybę dezinfekuoti orą, o oras užpildomas maloniais lengvais aromatais. Dėl šių savybių beržo mediena yra labai vertinga, o degdama ji beveik neišskiria smulkių miltelių. 
  • Kaip ir beržas, spygliuočių mediena išskiria daug šilumos, tačiau ji dega greičiau. Deginant pušies ir eglės medieną, išsiskirs nepakartojamas dervos kvapas, kuriam galima atleisti dėl daugybės jų trūkumų. Svarbu prisiminti, kad aukuru reikia rūpintis atsargiau, nes užsidegusios kibirkštys gali pridaryti daug rūpesčių.
  • Jei pavyksta iš kažkur gauti alksnio malkų, žinokit, kad Jums tikrai labai pasisekė. Ši mediena dega labai karštai ir beveik neišskiria dūmų bei suodžių, tačiau tai nėra viskas. Negana to, jie skleidžia unikalų gydomųjų savybių aromatą. Manoma, kad alksnio mediena kūrenama pirtis gali padėti net atsispirti peršalimui ir stiprinti imunitetą. Kitas įdomus dalykas yra tai, kad ką tik nupjautos alksnio šakos yra rausvai oranžinės spalvos, todėl malkų krūva atrodys ryškiai ir neįprastai. Beje, alksnio medis turi vieną puikią savybę, apie kurią pirkdami paruoštas malkas galite ir nežinoti. Išvardytomis gerosiomis savybėmis pasižymi tik tos alksninės malkos, kurios paruoštos iš sausumoje augusių alksnių. Drėgnose vietose augęs alksnis gali ir rūkti, ir apsunkinti pirties orą.