Penktadienis, 24 gegužės, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Autodiagnostika – užbėkite gedimams už akių

Autodiagnostika – užbėkite gedimams už akių

autodiagnostika

Gedimai automobilyje yra tas momentas, kurio niekas nelaukia ir tikisi, kad jų nebus. Tačiau tai yra neišvengiama ir jie visada ateina nelauktai. Nuo to neįmanoma pabėgti, kadangi automobiliai yra nuolatos eksploatuojami, todėl būtų keista, kad nieko neatsitiks per visą laikotarpį. Ir nesvarbus ar jis senas ar dar tik kelis metus eksploatuojamas, gedimai yra galimi bet kuriame automobilyje. Žinoma, yra būdų kaip to išvengti ilgiau, kaip pavyzdžiui, važinėti tik gerais keliais ar automobilį vairuoti tik ramiais manevrais, tačiau atėjus laikui, vis tiek kas nors sugenda. Būtent dėl to praverčia autodiagnostika.

Kompiuterinė diagnostika yra tarsi reguliari medicininė apžiūra pas gydytoją, kadangi jų paskirtis yra tokia pati, laiku diagnozuoti ligą. Automobilyje yra kitokios ligos, tačiau jų yra įvairių, kurios gali sukelti daug nepatogumų transporto priemonės turėtojui. Reguliari autodiagnostika naudinga tuo, kad laiku radus gedimą automobilyje, jį galima lengviau pašalinti. Taip pat esamas gedimas nepakenkia kitiems automobilio mechanizmams ir jų nepažeidžia. Todėl galutiniame rezultate sutaupo klientas, kadangi reikia remontuoti tik pažeistą mechanizmą.

autodiagnostikaKas vyksta kompiuterinės diagnostikos metu? Autodiagnostika nėra sudėtingas procesas, todėl jį ir reikėtų daryti reguliariai. Kompiuterinės diagnostikos metu yra serviso mechanikas prijungia diagnostinę įrangą. Atlikus tam tikrus nesudėtingus veiksmus, jeigu automobilyje yra koks nors gedimas, yra parodomas gedimo kodas. Pagal gautą gedimo kodą, serviso mechanikas gali greitai sužinoti koks gedimas yra automobilyje. Visas procesas apima kiek daugiau nei dešimt minučių ir kainuoja kelioliką eurų, tačiau naudingumas yra didelis.

Todėl patartina kompiuterinę diagnostiką atlikti reguliariai, kad būtų ligos rastos dar tada, kai jos nėra progresavusios. Autodiagnostika negali patikrinti visų automobilio mechanizmų, ji tikrina tik elektromechaninius mechanizmus, prie kurių yra primontuoti jutikliai, iš kurių ir yra gaunama informacija apie mechanizmo būklę. Rūpinantis savo ir aplinkinių saugumu geriausia būtų ne tik kompiuterinę diagnostiką atlikti reguliariai, tačiau ir viso automobilio patikrą.

Taigi, kompiuterinė diagnostika yra nesudėtingas procesas, kurios metu yra prijungiama diagnostikos įranga ir yra atliekama autodiagnostika. Serviso mechanikas atlikęs tam tikrus greitus veiksmus per trumpą laiko tarpą gali pateikti rezultatus ar yra gedimas automobilyje, ar transporto priemonė yra tvarkinga.