Trečiadienis, 19 birželio, 2024
Pradžia > Verslas > Kokia serviso įranga kokius darbus padeda atlikti?

Kokia serviso įranga kokius darbus padeda atlikti?

serviso įranga

Kadangi daug žmonių dar tiksliai nežino ką kokia serviso įranga atlieka ir kuo ji padeda serviso mechanikui, tai šiame straipsnyje mes tą pasistengsime aptarti. Serviso įrangos įvairovė yra labai plati, nuo paprasčiausių įrankių iki didžiulių keltuvų ir visa ta įranga yra būtina norint gerai atlikti remonto darbus. Kiekvienas prietaisas turi savo funkcijas ir savaip yra reikalingas. Tad paminėsime pagrindinius serviso įrenginius ir ką jie atlieka.

Vienas iš svarbiausių yra keltuvai, jie serviso mechanikams yra reikalingi tam, kad pakeltų transporto priemonės nuo grindų paviršiaus. Šis įrenginys mechanikui padeda tuo, kad pakėlus automobilį, remonto darbas yra patogiau atlikinėti. Seniau visuose servisuose galima buvo rasti vadinamąsias duobes, į kurias mechanikai įlipę atlikinėdavo remonto darbus.

serviso įrangaDiagnostikos įranga padeda servisų mechanikams atlikti kompiuterinę diagnostiką. Kurios metu yra greitai sužinomas gedimas automobilyje. Šios įrangos pagalba nebereikia išklausinėti visko kliento apie gedimo požymius ir visos kitos informacijos, o vėliau tikrinti visus susijusius mechanizmus ir ieškoti kur visgi yra gedimas.

Kita įranga yra stendai, jų yra pačių įvairiausių: stabdžių tikrinimo, pakabos tikrinimo, žibintų reguliavimo, starterių ir generatorių, amortizatorių tikrinimo, ratų suvedimo tikrinimo, ratų geometrijos ir kiti. Ši serviso įranga neremontuoja jokio mechanizmo, tik pateikia rezultatus kaip veikia vienas ar kitas mechanizmas ir ar jam reikia atlikti remontą. Tokia serviso įranga atlieka techninę apžiūrą.
Kitas segmentas yra ratų ir padangų remonto įranga, jų yra įvairiausių, tačiau visa ši įranga yra reikalinga. Padangų montavimo staklės padeda nuo ratlankio atskirti padangą ir kitą vėliau padangą uždėti. Ratų balansavimo staklės skirtos tam, kad permontuotas ratas būtų idealiai geometriškas. Taip pat yra daug panašios įrangos, tokios kaip ratlankių lyginimo įranga ar pneumatinis padangų prapletėjas.

Taip pat servisai turi daugybę įrankių, kurie serviso mechanikams yra reikalingi atlikti smulkius ir papildomus darbus. Kaip pavyzdžiui, pneumatiniai veržliasūkiai padeda mechanikams greičiau atsukti ar priveržti veržles. Oro kompresoriai yra naudojami tam, kad paduotų suspaustą orą į tam skirtus įrankius, tokius kaip ankščiau minėtas pneumatinis veržliasūkis. Kita svarbi įranga yra domkratai, hidrauliniai kranai, gervės, kurių pagalba yra iškeliamos detalės ar mechanizmai.