Antradienis, 18 birželio, 2024
Pradžia > Verslas > Kaip pasirinkti verslo paskolą?

Kaip pasirinkti verslo paskolą?

Kaip pasirinkti verslo paskolą?

Lietuvoje vis labiau skatinamas verslumas ir ugdomas noras priklausyti tik nuo savęs. Atsiranda vis daugiau lengvatų jaunimui norinčiam pradėti savo verslą, bei įvairiausių verslo pradžios paramos projektų. Kurie neretai yra finansuojami tiek Lietuvos tiek Europos Sąjungos fondais. Deja optimistinėmis idėjomis trykštantys jauni verslininkai dažnai pristinga lėšų ir ieško papildomų galimybių pagreitinti verslo eigą ar plėtrą. Tokios paieškos atveda į verslo paskolų pasaulį.

Verslo paskola ir jos ypatumai

Pagrindiniai verslo paskolų gavėjai yra smulkaus ir vidutinio verslo turėtojai. Smulkus verslas yra skaitomas kai turi nuo vieno iki 50 darbuotojų. Vidutinėmis įmonėmis tampa kai turi nuo 50 darbuotojų iki 250. Verslo paskola imama tuo atveju kai reikia įsigyti žaliavų, nekilnojamąjį turtą ar prireikus patalpų remonto.

Norėdami pasirinkti verslo paskolą, būtinai peržvelkite turimus finansinius įsipareigojimus. Kad gautumėte paskolą, turėsite įrodyti, kad esate mokus ir galėsite mokėti nustatytas įmokas. Jei dar neturite verslo plano, būtinai jį pasiruoškite ir įvertinkite kiek finansų reikės ir kodėl būtent verslo paskola jums labiausiai tinka. Nepamirškite apskaičiuoti paskolos mokėjimui reikalingų kaštų ir įvertinkite laukiančius finansinius sunkumus. Jei paimsite per mažą paskolą ir vėliau norėsite padidinti jos sumą, galite sulaukti neigiamų pasekmių. Jūsų finansinis kreditingumas gali nukentėti, skolintojas padidins palūkanas ar pablogins esamas sąlygas.

Prieš imant paskolą taip pat būtų paranku pasiruošti finansų srauto planą. Planas gali būti numatytas paskolos laikotarpiui ir turėti aiškius planus kaip apmokėsite gautą paskolą ir judėsite į priekį su verslu.

Kaip pasirinkti verslo paskolą?

Taigi norėdami pasirinkti verslo paskolą turite žinoti jos esmines funkcijas bei galimas pasiūlymo sąlygas. Jei norite gauti lanksčiausią ir labiausiai pritaikytą mažam ir vidutiniam verslui paskolos pasiūlymą apsilankykite čia smefinance.lt.

Daugelis verslo paskolų teikėjų siūlo panašias sąlygas. Tai paskolas nuo 2000 tūkstančių eurų. Įmonė turėtų garantuoti nuolatines pajamas, priklausomai nuo galimybės garantuoti apmokėjimą kintančias pinigų sumas. Bei neretai siūlo įkeisti turtą ar pasinaudoti laidavimo galimybe.

Svarbu nepamiršti, kad paskola yra ilgalaikis įsipareigojimas kurio būtina laikytis.