Antradienis, 16 liepos, 2024
Pradžia > Verslas > Diagnostikos įranga ir kompiuterinė diagnostika

Diagnostikos įranga ir kompiuterinė diagnostika

diagnostikos įranga

Jeigu kas nors paklaustų serviso mechanikų apie įrangą, kuri yra reikalinga jau dabar ir ateityje bus dar reikalingesnė, tai vienas dažnesnių atsakymų būtų – diagnostinė įrangą. Jos nauda servisams vis didėja ir tikrai tai nenuslūgs. Kadangi jos naudingumas, laiko taupymas ir pagalba mechanikui tampa vis didesnė. Diagnostikos įranga yra labai įvairi, vieni prietaisai atlieka tik tam tikrą vieną funkciją, kiti yra tik vienai transporto priemonės rūšiai, dar kiti yra specializuoti.

Dažnai servisų vadovai vengia įsigyti tokią įrangą, kadangi galvoja, kad su tokiais prietaisais yra sunku dirbti. Tačiau taip tikrai nėra, jeigu klientų automobiliams reikia atlikti tik kompiuterinę diagnostiką, tai reikia atlikti tuos pačius veiksmus kaip ankščiau. O tą išmokti nėra sudėtinga, kadangi kokybiškoje įrangoje yra visada nurodomi žingsniai ką spausti ir tolimesni veiksmai. Diagnostikos įranga yra gaminama taip, kad mechanikas naudodamas ją patirtų kuo mažiau nepatogumų.diagnostikos įranga

Pats kompiuterinės diagnostikos procesas taip pat nėra sudėtingas. Diagnostinė įranga yra prijungiama prie automobilio ar kitos transporto priemonės borto kompiuterio speciali jungtimi. Šiuose kompiuteriuose yra saugoma daugybė informacijos, kaip turi veikti vienas ar kitas mechanizmas, taip pat yra išsaugoma ir gedimų istorija. Reikia pabrėžti, kad ne visų gedimų, o tik tų mechanizmų, kurie yra elektroniniai arba prie jų yra primontuoti specialūs davikliai. Jeigu toks mechanizmas veikia ne taip kaip turėtų ir yra koks veikimo nukrypimas, visi duomenys yra išsaugomi kompiuteryje. Kai prijungiama diagnostikos įranga, yra gaunami gedimų kodai, kurie atspindi koks ir kur gedimas yra automobilyje.

Diagnostikos prietaisai gali atlikti ir kus kas daugiau funkcijų, nei tik skaityti gedimų kodus. Šių prietaisų pagalba galima atlikti programavimą, adaptacijas, prijungti endoskopus – specialias kameras ir atlikti kitus veiksmus. Viena įdomesnių funkcijų yra stebėjimas kaip veikia tam tikri mechanizmai, pavyzdžiui, kiek išskleidžiama išmetamųjų dujų, kiek tam tikru metu sunaudojama degalų ir dar daugybė kitų.

Tad kaip ir minėjome pradžioje, diagnostikos įranga yra ateitis automobilių remonte, tačiau jau ir dabar jie yra plačiai naudojami. Jų svarba ir reikalingumas servisams yra labai didelis.