Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Laisvalaikis > Paspirtukai: odė dviratei transporto priemonei

Paspirtukai: odė dviratei transporto priemonei

paspirtukai

Šiais laikais kaip niekada reikia skatinti vaikus būti lauke. Mažieji taip pamilsta technologijas, kad lauke būna tik tada, kai reikia nueiti iš taško A į tašką B. Kad sudomintumėte mažylį – reikia jam suteikti priemonę, kuri skirta žaidimui atviroje erdvėje. Paspirtukai – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori, kad mažasis daugiau judėtų ir tuo pačiu smagiai praleistų laiką.

Paspirtuko privalumai

Nors dviračiui, kaip transporto priemonei, suteikiama kur kas daugiau pagyrų, visgi, paspirtukai taip pat nusipelnė komplimentų. Tai nedidelė, lengva transporto priemonė, kurią valdyti yra labai paprasta. Net ir 3 metų vaikučiai labai greitai išmoksta kaip reikia manevruoti šia transporto priemone. Puiku ir tai, kad jais važiuoti galima ir lauke, ir kambaryje, tad net ir žiemos metu ji bus naudojama.

Ši transporto priemonė dažnai rekomenduojama kaip pati pirma, kurią siūloma išbandyti vaikui. Paprasčiausiai dviratis gali pasirodyti labai bauginantis. Juolab, daugeliui vaikučių neužtenka net ir 4 ratukų, kad jie galėtų saugiai judėti. Šiuo atveju paspirtukas suteikia galimybę paprasčiau valdyti padėtį. Dažniausiai pradedama judėti labai lėtai, po truputį didinant greitį – didėja ir pasitikėjimas savimi. Svarbiausia, kad priemonę sustabdyti yra labai paprasta, kad jeigu vaikučiui pasirodys, kad važiuoja kiek per greitai – vienu kojos padėjimu ant žemės jis nustos judėti.

Paspirtukas yra puiki pirmoji transporto priemonė vaikui. Kartais kur kas labiau rekomenduotina nei kad dviratis arba įsėdamosios mašinytės (jos tinka vaikams iki 2 metų amžiaus).

Paspirtuko pasirinkimas

Jeigu jau įsitikinome, kad paspirtukas yra labai puiki transporto priemonė – nurodysime ir gaires, kuriomis remiantis ieškoti jo bus kur kas paprasčiau.

  • Šia priemone naudojasi ne tik vaikai, tačiau ir suaugę asmenys, tad prieš perkant paspirtuką pirmiausia reikia įsivertinti, kokio svorio žmogus juo važiuos. Paspirtukas yra labai patogi priemonė suaugusiam žmogui pasiekti netoli esančias vietas. Na, ir patys paspirtukai suaugusiems asmenims gali išlaikyti svorį net iki 130 kg.
  • Įranga skiriasi ir savo vairu. Galima pasirinkti tokį, kuris labiau primena dviračio vairą, ir tokį, kuris atrodo, kaip mašinos vairas. Pirmasis variantas dažniausiai patogesnis, tačiau vaikams labai patinka antras, kadangi jaučiasi lyg vairuodami mašiną.
  • Taip pat būtina įvertinti ir ratų kietumo kriterijus. Pvz. 75A žymi minkštus ratukus su kuriais galima važinėti ir patalpose. Štai 85A yra daug kietesni. Bet kuriuo atveju naudinga pasitarti su prekybos vadybininkais ir jie atsižvelgdami į Jūsų poreikius pasiūlys ir atitinkamus gaminius.
  • Elektriniai paspirtukai šiuo metu yra labai populiarūs. Jie važiuoja naudojantis pakrautu akumuliatoriumi, taigi nereikia jokios žmogaus įdedamos energijos. Puiki judėjimo priemonė, tačiau fiziškai kūnas visiškai nedirbs.

Artėjant gražiausioms metų šventėms nustebinkite savo vaikutį puikia dovana.