Trečiadienis, 19 birželio, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Ko reikėtų vengti dažant plaukus?

Ko reikėtų vengti dažant plaukus?

Norint atnaujinti įvaizdį, daugelis nori pradėti nuo plaukų. Ne visada norisi tik pakeisti ilgį – norisi eksperimentų ir su spalvomis. Eksperimentai, ypač susiję su išvaizda yra pagirtini, tačiau atliekant juos neteisingai, jų rezultatas gali būti ne tik nuviliantis, bet pakenkiantis. Norint to išvengti, pasiryžus eksperimentams patartina įsidėmėti kelis dalykus ir, svarbiausia rasti gerą meistrą, kuris ne tik patars, bet kurio darbo rezultatas bus džiuginantis.

Vienspalvis plaukų dažymas

Su šia problema susiduriama ne tik eksperimentuojant namuose, bet ir patekus pas prastą specialistą. Neužtenka plaukus nudažyti viena spalvą – tokiu būdu jie atrodys negyvybingi, stokojantis tekstūros bei prastinantis įvaizdį. Rekomenduojama rinktis dažymą bent kelių tonų dažais, sruogelėmis. Taip pat populiarus plaukų dažymas balayage, kuomet vietose, kur natūraliai krenta šviesa, plaukai dažomi kiek šviesiau. Galimas ir ombre dažymas, kuomet plaukai dažomi kuriant švelnų perėjimą iš tamsesnės spalvos į šviesesnę, arba atvirkščiai. Būdų yra daug ir geriausią jų parinks savo srities profesionalas, kuris padės sukurti naują įvaizdį, kuris puoštų ir džiugintų ilgai.

Plaukų dažymas vienu kartu

Dar viena klaida, kurią atlieka dažna, pasirinkusi plaukus dažyti namų sąlygomis. Ypač nerekomenduojama vienu kartu kardinaliai keisti spalvą turinčioms natūraliai tamsius plaukus. Dažymo metu yra pažeidžiami plaukai, tačiau atlikus neteisingai, galima pakenkti ilgam. Šviesinti siūloma kelių tonų šviesesne spalva, ir kartoti dažymą tik po kurio laiko. Kuomet plaukai yra balinami, ypač peroksidu, yra sudeginamas plaukas, todėl neretai pasiryžusios tokiam eksperimentui, moterys jau negižtamai pakenks savo plaukams. Visgi, atliekant dažymą salone, prižiūrint meistrui, galimas dažymas, kardinaliai keičiantis plaukų spalvą, mat naudojamos specialios priemonės, kurios saugo plaukus.

Priežiūra

Plaukų dažymas ir priežiūra po, reikalauja ne tik laiko, bet ir finansinių sąnaudų. Siekiant išlaikyti spalva, puoselėti plaukus, reikalingi reguliarūs vizitai pas meistrą. Šie įsipareigojimai ypač aktualūs šviesiaplaukėms, nes šviesi spalva yra greičiau pažeidžiama aplinkinių veiksmų. Todėl vizitai pas kirpėja turės būti dažnesni, kuriuo metu plaukams atliekamas tonavimas ir kitos procedūros. Tad pasiryžus keisti plaukų spalvą, atsiras papildomi įsipareigojimai.