Antradienis, 16 balandžio, 2024
Pradžia > Pasaulis > Psichologo pastabos: kodėl emigracija – išeitis?

Psichologo pastabos: kodėl emigracija – išeitis?

ar-emigracija-yra-iseitis

Ar ir Jums atrodo, kad gyvenimas emigracijoje yra tikra svajonė, kuri gali atverti kelius kur kas paprastesniam ir gražesniam gyvenimui? Taip atrodo dageliui žmonių ir tikrai tai nebūtinai susiję su pinigais, kurie daugeliui gali atrodyti kaip prioritetas. Pavyzdžiui, darbas Vokietijoje dažnai vilioja galimybėmis ir daugelis pradeda dirbti nuo paties žemiausio laiptelio, kad tik paskui galėtų pasiekti aukštumas ir tuo pačiu tapti lygiaverčiu darbo rinkoje.
Pažinti kitas šalis – malonumas
Jauni žmonės dažniausiai renkasi emigracijos kelią, kadangi jis padeda pažinti kitas šalis ir tuo pačiu įkvėpti jėgų, kurios vėliau gali būti skiriamos gyvenimui Lietuvoje. Bet kokia kita šalis atrodo egzotika ir net jeigu tai yra Vokietija  – atrasti joje naujas bangas, kurių nepavyko patirti Lietuvoje, yra gana lengva. Svarbiausia yra išdrįsti gyventi taip, kaip jums visada norėjosi. Ir tai gali būti darbas Vokietijoje, kuris iki šiol Jums buvo visiškai nežinomas, tačiau galvojate, kad išdrįsti išbandyti naują amatą – verta.
Emigracija – tai bėgimas nuo savęs?
Kai kurie teigia, kad emigracija savotiškas bėgimas nuo savęs, kadangi tokiu atveju, kai esate labai toli, kur dažniausiai nėra nei vieno pažįstamo – kur kas paprasčiau kurti naują save. Būtent tokį, kuris Jums labiausiai patinka. Tam tikra prasme psichologai su tuo sutinka, tačiau tokie atvejai yra labai reti. Paprasčiausiai daugeliui žmonių bėgimas nuo savęs visiškai nereiškia bėgimą į kitą šalį, kadangi tai ekonomiškai ne visada yra naudinga, galiausiai, toli gražu nepavyksta tinkamai susidėlioti visų taškų. Kur kas paprasčiau likti Lietuvoje ir bandyti tvarkyti savo gyvenimą.
Pinigai – visada svarbūs
Žinoma, kad ir kiek daug ir kokių įvairių priežasčių galima paminėti, kodėl emigracija yra naudinga ir reikalinga žmogui, tačiau Lietuvoje yra tokia situacija, kad daugeliui tai pasirinkimas gyventi geriau. Darbas Vokietijoje atveria galimybes uždirbti kur kas daugiau. O jeigu dirbsite legaliai – tokiu atveju gausite ir visas socialines garantijas, tad pasirūpinsite ne tik savo dabartimi, tačiau taip pat ir ateitimi.