Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Pasaulis > Kaip išsirinkti vasaros kelionę?

Kaip išsirinkti vasaros kelionę?

Kelionė į Egiptą

Vasara daugeliui yra mėgstamiausias metų laikas. Ne tik dėl šilumos bei gero oro, bet ir dėl atostogų, kurių metu ne vienas pasuka į šiltus kraštus. Daugybė kelionių agentūrų, žurnalų bei interneto tinklaraščių siūlo keliauti vis kitur. Lieka sunkiausias klausimas – kaip išsirinkti, į kurią pusę šiais metais skleisti sparnus? Yra keletas klausimų, į kuriuos vertėtų atsižvelgti.

Saulė, jūra ir lėtas poilsis

Tikriausiai ne kartą teko matyti kelionių pasiūlymus, suskirstytus į “pažintines keliones” bei “poilsines keliones”. Vienas iš pirmųjų klausimų renkantis – kaip įsivaizduojate savo atostogas.

Dalis žmonių vasarą įsivaizduoja su žydra jūra, smėliu bei galimybe skaityti knygą po palmėmis, gurkšnojant šaltą kokteilį. Šiai grupei žmonių neabejotinai reikėtų rinktis poilsines keliones. Jiems ypač tiks “viskas įskaičiuota” pasiūlymai, taip pat nėra patartina vykti savarankiškai. Kelionės planavimas – tai malonus, tačiau sunkus darbas. Tenka ne tik rasti nakvynės vietas bei transportą, tačiau ir susisiekti su viešbučiais, gidais bei apgalvoti visus galimus netikėtumus. Tai užima daug laiko, kurio dažniausiai ieškantys poilsio keliautojai neturi itin daug. Taip pat poilsinės kelionės rekomenduojamos mėgstantiems pasyvų laisvalaikį, sunkiai fiziškai dirbantiems bei patyrusiems skubos laikotarpį darbe ir gyvenime. Renkantis tokią kelionę reikėtų atsižvelgti į šalį, jos siūlomus viešbučius, aptarnavimą, atstumą nuo jūros bei krantą. Jei esate baseinų mėgėjai, puikiai tiks kelionės į Egiptą, Turkiją, Izraelį, Tunisą – šios šalys turi puikų viešbučių tinklą, kurie, nepaisant neramumų šalyje, apgaubia savo lankytojus saugumu bei rūpesčiu. Mėgstantiems laiką leisti prie atviros jūros ar vandenyno rekomenduojama išbandyti naujas kryptis – Siciliją, Sardiniją, Kanarų ar Belearų salas. Naujausiu atradimu galėtų būti įvardijama Korsika, vadinama Rojaus sala. Visgi, jos paplūdimius pasiekti nėra paprasta – paprasčiausias būdas – skristi į Nicą ir į Korsiką keliauti keltu. Kita galimybė – rinktis skrydį į vieną iš Korsikos oro uostų iš įvairių Europos miestų.

Poilsis nenorintiems sustoti

Visgi, yra manančių, jog paplūdimys ir jūra – nuobodus laiko praleidimas. Tokie žmonės negali sulaukti atostogų, nes žino, jog su jomis ateis ir nesustabdomų nuotykių laikas. Šie keliautojai, kuriuos būtų galima pavadinti avantiūristais, dažnai leidžiasi į pavojingas, varginančias, tačiau dar neatrastas keliones. Pasiekti vieną vietą iš kitos jie ryžtasi ne tik traukiniais ir autobusais, bet ir pakeleivingomis mašinomis, apsistoja pas žmones, o ne viešbučiuose, o dalis – tiesiog gyvena palapinėse. Jie vadina save tikrais keliautojais ir stebisi pasyvaus poilsio mėgėjais. Iš tiesų, aktyvios kelionės turi žavesio. Jos leidžia pamatyti šalį iš vidaus, pažinti kultūrą, pamatyti vietas, į kurias turistai dažnai neužsuka. Iš kitos pusės, dažnai į tokias keliones leidžiasi jauni, galintys daug laiko tam skirti žmonės. Keliautojo dvasią žmogui, turinčiam vos keletą savaičių atostogų, palaiko kelionių agentūrų organizuojamos pažintinės kelionės – dažnai šios kelionės yra greitos, apimančios daug šalių ir miestų, tačiau visada įdomios. Pažintinė kelionė niekada nebus monotoniška! Galbūt ji vargins, galbūt norėsis kai kuriose vietose pasilikti ilgiau, tačiau pažinimo džiaugsmas atsvers visus trūkumus ir leis pamiršti darbo bei asmeninio gyvenimo rūpesčius. Dažnai aktyvioms kelionėms renkamasi kalnuotas šalis: Austriją, Šveicariją, arba šalių grupes: Beneliukso šalis, Žydrojo kranto miestus.

Kelionės, norintiems patirti visko

Bene universaliausios kelionės yra vadinamos “pažintinėmis-poilsinėmis”. Šie maršrutai yra ilgesni, suteikiantys galimybę keliautojui ne tik pailsėti, bet ir dalyvauti įvairiose ekskursijose. Dažnai tokias keliones renkasi tvirtai neapsisprendę dėl savo pomėgių keliautojai, nuo įtemptos darbotvarkės pavargę nuotykių ieškotojai, šeimos ar keliautojų grupės su skirtingais interesais. Iš tikrųjų tokios kelionės – tai poilsis kiekvienam. Juolab kad dažnai būna sudaryta galimybė rinktis ekskursijas jau būnant poilsio vietoje. Kas gali būti geriau už puikią pažintį su šalimi ir ramiu poilsiu jos pakrantėje? Poilsinės-pažintinės kelionės yra organizuojamos Graikijoje, Italijoje, Prancūzijoje – šalyse, kuriuose galima rasti visko, ko trokšta keliautojų širdys. Tikriausiai būtent todėl šios kelionės jau ne keletą metų yra vienos iš populiariausių.

Atostogų laikas – tai malonaus jaudulio, šypsenų bei šilumos kupinas metas. Taip pat tai – puiki galimybė pabūti su šeimos nariais bei atitrūkti nuo darbų. Atostogos – geriausias laikas įgyvendinti svajones, taigi svarbu keliones suplanuoti taip, kad jos leistų mėgautis kiekviena laisva vasaros akimirka.