Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Pasaulis > TOP 5 naujovės, kurias atneš 5G internetas

TOP 5 naujovės, kurias atneš 5G internetas

5g internetas

Žinia apie 5G internetą pastaraisiais metais tiesiog išsprogdino technologijų skiltis naujienų portaluose. Nesuskaičiuojama galybė apžvalgininkų, inžinierių ir mokslininkų dalinosi įvairiais tyrimais ir jų rezultatais. Jie brėžė įvairias prognozes, greičio standartus, kuriuos kartais būdavo sunku įsivaizduoti. Šiomis dienomis matome, kaip 5G graži teorija pateisina save realybėje. Taip, tai yra  super internetas, kuris, kaip audra, verčia visą pasaulį aukštyn kojomis – šios tezės priminti tikriausiai daug kam jau nebereikia. Bet, kokios gi tos naujovės, kurias atneša 5G interneto atsiradimas? Pasinerkite į mūsų redakcijos sudarytą TOP 5 naujovių, susijusių su 5G atėjimu, sąrašą ir pažinkite ateities pasaulį šiandien!

Įsivažiavimui – kas yra 5G internetas?

5G internetas – naujosios kartos bevielis ryšys, vartotojams suteikiantis 1-10 Gbps (gigabaitų per sekundę) greitį ir vos 1-os milisekundės latentinę trukmę. Tai reiškia, kad Jūs, turėdami įrenginį, kuris palaiko 5G mobilųjį ryšį, galėsite atsisiųsti žvėriškos masės dokumentus vos per kelias sekundes. Tai taip pat reiškia, kad Jūsų įrenginys beveik be jokio vėlavimo gebės komunikuoti, laviruoti ir visokias kitas išdaigas išdarinėti su kitais prietaisais. Žodžiu, visas pasaulis tilps Jūsų kišenėje. Kišenė prakiurusi arba šie skaičiai visai nieko nesako? Palyginkime – 4G internetas, kuriuo dabar naudojasi dauguma mobiliųjų telefonų, planšečių savininkų, galėjo suteikti maksimaliai 100 Mbps (megabaitai per sekundę) greitį, o jo latentinė trukmė buvo 50 milisekundžių. Kaip matote, 5G yra dešimtimis ir šimtais (kai kas teigia, kad net tūkstančiais) kartų daugiau nei Jūs kada nors turėjote. Tai yra ne perversmas, o tikra technologinė revoliuciją!

O dabar, pažiūrėkime, kokius gi vaisius 5G internetas subrandins mums ateityje!

1. Savaeigiai automobiliai ĮMANOMI su 5G internetu

5G interneto įtvirtinimas yra neatsiejamas nuo autonomiškų automobilių vystymosi. Šis ryšys leis Jūsų ateities transporto priemonei komunikuoti su kitais automobiliais, esančiais kelyje. Automobiliai reaguos į svarbius kelio dangos pakitimus iš anksto ir informaciją apie kelią parūpins ne tik Jums, bet ir kitiems vairuotojams, važiuojantiems ta pačia kryptimi. Tokiu atveju, jeigu priešais Jus važiuojanti transporto priemonė pradėtų staigiai stabdyti, duomenis apie tokį įvykį Jūsų automobilis gautų žaibišku greičiu. Ją apdorojęs, jis priimtų tinkamiausią ir saugiausią sprendimą konkrečioje situacijoje tam, kad būtų išvengta susidūrimo. Tokia automobilių komunikacija padėtų išsaugoti tūkstančius žmonių gyvybių ir užtikrintų sklandų eismą kelyje.

2. Revoliucija sveikatos srityje

5G internetas sveikatos specialistams, daktarams, konsultantams, o tuo pačiu ir visai visuomenei suteiks dar neregėtą naudą. Pavyzdžiui, psichologai turės galimybę teikti psichologinę pagalbą per atstumą, realiu laiku. Teigiama, kad pertvarkius gydymo įstaigų infrastruktūrą, įdiegus naujus įrenginius, ateityje bus įmanomas operacijų atlikimas, gydytojui net nesant toje pačioje patalpoje, kurioje yra pacientas. Šalia visų šių neįtikėtinų privalumų, ligoninėse taip pat gali būti įrengtas didelis jutiklių kompleksas, informuojantis daktarus, seseles apie pacientų savijautą bei negalavimus. Ši ligoninių optimizacija ir 5G interneto pritaikymas palengvintų ir pagerintų gydymo įstaigose dirbančių specialistų darbą. Būtų surenkama gerokai daugiau su sveikata susijusių duomenų apie pacientus, taip galbūt netgi užtikrinant prevenciją ligų vystymuisi.

3. Saugūs, tvarkingi miestai

5G interneto atsiradimas leidžia sukurti įvairių jutiklių sistemą ir išdėstyti ją mieste taip, kad už miesto tvarką atsakingos institucijos galėtų gauti visus  reikiamus duomenis susijusius su gatvių apšvietimu, kelio sąlygomis ir pan.. Pavyzdžiui, detektoriai galėtų informuoti tarnybas apie perdegusią šviestuvo lemputę gatvėje, sutrikusią šviesoforų veiklą ar kliūtis kelyje. Šalia įvairių jutiklių, būtų įmanoma gatvėse sumontuoti tokias stebėjimo kameras, kurios reaguotų į nelaimingus atsitikimus, išsiųsdamos svarbią informaciją greitajai pagalbai ar policijai. Tokiu būdu miestuose būtų užtikrinta saugi aplinka.

4. Sunkiųjų transporto priemonių valdymas per atstumą

5G interneto suteikiama 1 milisekundės latentinė trukmė leis sunkiąsias transporto priemones valdyti per atstumą. Šis technologinis pokytis padės išvengti nelaimingų atsitikimų, kurie kyla statybviečių aplinkoje. Tai tuo pačiu leis asmenims, turintiems konkrečius profesinius sugebėjimus, kontroliuoti transporto priemones iš įvairių pasaulio vietų.

5. Galingas, netrūkinėjantis interneto ryšys

Perėjimas prie 5G be jokios abejonės pakeis mūsų kasdienes interneto naudojimo ypatybes. Tyrimų duomenimis, didžiuosiuose pasaulio miestuose, mobiliojo interneto vartotojai jau dabar patiria įvairius trukdžius piko valandomis. 5G aprėpia plačius ryšio sklaidos, dažnio diapazonus, o tai užtikrina vartotojams pilnavertes interneto paslaugas ir padeda išvengti galimų ryšio klaidų. Tai reiškia, kad Jūsų vaizdo pokalbiai ar transliacijos veiks nepriekaištingai kiekvienu paros metu ir Jums nebereikės sukti galvos, bėgioti iš vienos vietos į kitą, kad rastumėte tašką, kuriame mobilusis ryšys veiktų sklandžiau.

5G – naujosios kartos internetas

5G interneto atėjimas sąlygoja daugybės nuostabių išradimų atsiradimą. Tiesa, toli gražu ne visos pasaulio valstybės skiria pakankamai laiko ir lėšų 5G interneto pritaikymui. Čia reikėtų išskirti Jungtines Amerikos Valstijas, Pietų Korėją, Švediją, Estiją, Turkiją, Japoniją bei Kiniją – šalis, lyderiaujančias 5G technologijos vystyme. 2018-ųjų metų pabaigoje, 5G pradėjo skleisti savo bangas ir Lietuvoje. Nors mūsų išsivystymas, palyginus su išvardintomis valsybėmis favoritėmis yra pakankamai žemas, tikimės, jog artimiausiu metu ir Lietuva galės sužibėti, kaip Baltijos regiono lyderė 5G technologijos vystymo srityje.

Plačiau apie 5g internetą rasite čia.