Šeštadienis, 25 gegužės, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Patarimai sodo dekoravimui

Patarimai sodo dekoravimui

Šiame straipsnyje aptarsime populiariausius patarimus, kurie padės jums susikurti tobulą sodo aplinką. Tad nieko nelaukdami pradėkime!

Naudokite įvairias sodo dekoracijas

Sodo dekoracijos gali padėti jums suformuoti lauko erdvę, sukurti vyraujančią tematiką. Visa tai padės jums susikurti tokią atmosferą, kurios jūs norite. Prabangūs metaliniai vartai gali žymėti įėjimą į žalią pasaulį, ant medžio pakabintas žibintas suteikti jaukumo, lenktas suoliukas įkvėpti ramiam pasisedėjimui ar net miegui. Kruopščiai išdėstyti, gana praktiški elementai suteikia subtilių, bet efektyvių užuominų: pasukite čia, pažvelkite į viršų. Šviečiančios sodo dekoracijos gali labai pagyvinti jūsų sodą. Įdėjus pakankamai pastangų, tokios sodo dekoracijos gali suteikti sodo erdvei tokią išvaizdą, kuri gali būti tinkama visiems keturiems metų laikams. Tačiau labai svarbu nepersistengti šioje vietoje, nes per didelis kiekis sodo dekoracijų gali sukurti nekokį vaizdą.

Atkartokite savo namų išorės stilių

Sodo dekoracijos turėtų sėkmingai atkartoti jūsų namų išorės stilių. Norint suderinti su kaimišku akmenimis dengtu įėjimu, geležinės urnos yra pastatytos ant suderintų terakotos postamentų. Kieme delfinais papuoštas frontonas, kuriame laikomi vazoniniai sukulentai, atkartoja vyraujančią temą. Namo akmuo panaudojamas trinkelėse, kuriose yra žoles, kuri sušvelnina ėjimą iki lauko durų.

Papuoškite įėjimą į sodą

Net nedideliame sode atskiros erdvės, sujungtos praėjimais ir takais, pasivaikščiojimo metu sukuria paslaptingumo jausmą. Galima susikurti kelionę, kuri prasideda nuo violetine „wisteria“ gėle apdengtos pavėsinės šalia namo ir vingiuoja žemyn, per terasas, laiptelius žemyn. Takai nurodo kelią. Geležinės arkos ir vartai padengti vynmedžiais – žymi perėjimus į skirtingas sritis. Bugenvilijos gėlės vazonuose, citrusiniai medžiai taip pat puikiai akcentuoja tam tikras vietas.

Baldai

Renkantis lauko baldus rekomenduojama juos tinkamai priderinti prie vyraujančios tematikos. Jeigu jūs savo sode bandote sukurti senove dvelkiančią atmosferą, tai ir baldai turėtų būti senovinio stiliaus. Jeigu jums labai patinka didelė spalvų įvairovę, tai rinkitės baldus su ryškiom spalvom. Bet kokių pasirinktų stalų ir kėdžių stilius, be abejo, daro didelę įtaką jūsų sodo erdvės išvaizdai. Tačiau jie taip pat turėtų būti suderinti su kitais jūsų naudojamais dekoratyviniais daiktais ir medžiagomis.

Tinkamas apšvietimas

Daugelis kraštovaizdžių yra romantiškiausi sutemus – dėl mėnulio švytėjimo ir tada, kai gerai pastatytos elektrinės lempos atkreipia dėmesį į medžius ir apšviečia takelius. Labai gera idėja yra  pakabinti malonius lauko žibintus ant medžių šakų. Taip pat aukštos gatvės stiliaus lempos yra įdomus pasirinkimas. Visi šie šviestuvai turėtų būti derinami su žibintais, sumontuotais ant namo išorinių sienų.