Ketvirtadienis, 11 balandžio, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > ABA terapija Vilniuje: svarbiausi klausimai bei atsakymai

ABA terapija Vilniuje: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Tėveliai, kurie augina autizmu sergančius vaikus, ieško išeičių, kaip palengvinti kasdienybę, užtikrinti aukštesnė gyvenimo kokybę bei pasiekti akivaizdžių ir teigiamų pokyčių. Gera žinia ta, kad pasirinkimų šiandien yra iš tiesų nemažai ir vienas jų – ABA terapija Vilniuje. Tad kviečiame sužinoti svarbiausią informaciją apie šį pasirinkimą. 

Kada pradedama taikyti ABA terapija?

Nereikėtų manyti, kad ABA terapija Vilniuje yra pradedama taikyti vos tik užsakius šią paslaugą. Nieko panašaus – iš pradžių vyksta ne tik pokalbis su tėvais, bet ir psichologas arba elgesio vertinimo specialistas įvertina vaiko tam tikrų sričių įgūdžių lygį o taip pat – silpnąsias bei stipriąsias vaiko savybes ir tik tuomet įvertinus gautus duomenis, yra parenkami terapijos sprendimai (kada turėtų būti pradėta taikyti terapija; koks paketas geriausiai pateisintų lūkesčius ir t.t.).

Ar visiems vaikams taikoma vienoda terapijos trukmė?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad gali būti taikomi daliniai arba pilni paslaugų paketai. Vienas iš dalykų, kurie šie paketai skiriasi vienas nuo kito, yra bendra užsiėmimų trukmė. Prieš

 pradedant taikyti ABA terapiją elgesio vertinimo specialistai arba psichologai įvertina konkrečią vaiko situaciją bei pateikia tikslias rekomendacijas, kuris paslaugų paketas – pilnas ar dalinis,  atneštų daugiausiai naudos vaikui. Taigi, galima sakyti, tad tam tikra prasme vaikams, sergantiems autizmu, ga yra taikoma skirtinga ABA terapijos trukmė. 

O kaip tėveliai gali padėti savo vaikams?

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad ABA terapija Vilniuje tikrai nėra vienintelis būdas kaip tėveliai gali padėti savo vaikams. Nors ABA terapija yra vertinama kaip vienas efektyviausių pasirinkimų, reikėtų nepamiršti, kad šiandien sėkmingai yra organizuojami ir ABA terapijos kursai, kuriuos gali lankyti ir autizmu sergančių vaikų tėveliai. Šių kursų metu tėveliai sužino labai daug naudingos informacijos, kurią pritaikius, galima palengvinti vaiko ir savo kasdienybę, užtikrinti aukštesnę gyvenimo kokybę. 

Bet kuriuo atveju verta prisiminti, kad ABA terapija yra tiek jūsų, tiek jūsų vaiko gyvenimą galintis pagerinti sprendimas ir tik nuo jūsų priklauso, ar juo pasinaudosite. 

Ieškote ABA terapijos specialistų Vilniuje? Apsilankykite: http://www.aboscentras.lt/