Trečiadienis, 17 liepos, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Ar šlapias maistas katėms gali atstoti sausą maistą?

Ar šlapias maistas katėms gali atstoti sausą maistą?

Kačių augintojai sutiks: šios keturkojės augintinės yra tikros gurmanės! Dalis kačių mieliau renkasi badavimą nei nemėgstamo maisto valgymą, todėl šeimininkai anksčiau ar vėliau joms nusileidžia. Jei katė turi mėgstamą pašarą, kuriame yra visų reikalingų maistinių medžiagų, ir jis katei puikiai tinka, tikrai nėra jokio reikalo jį pakeisti nauju. Dauguma kačių kur kas labiau mėgsta konservus nei sausą pašarą, tad šeimininkams gali kilti klausimas, ar galima katę šerti vien tik tokiu maistu.

Parinkite geros kokybės pašarą

Jei nusprendėte katę šerti konservais, pirmiausia vertėtų įsitikinti, kad tam tikrame pašare yra visų būtinų maistinių medžiagų. Katės yra plėšrūnės, todėl jų mitybos pagrindą turėtų sudaryti gyvulinės kilmės baltymai. Idealu, jei didžiąją konservų sudėties dalį sudaro raumeninė mėsa (pavyzdžiui, vištienos krūtinėlė): jei sudėties pagrindas yra subproduktai (inkstai, kepenys, ir t.t.), tokius konservus geriausia duoti tik kaip skanėstą. Taip pat vertėtų atsižvelgti į tai, kokiai amžiaus grupei yra skirti konservai, ar jų sudėtyje nėra neaiškių ingredientų (kuo trumpesnis ir aiškesnis yra ingredientų sąrašas, tuo geriau).

Konservuose yra didesnis vandens kiekis

Vanduo katėms yra gyvybiškai būtinas: per parą 4 kg sverianti katė turėtų išlakti maždaug stiklinę vandens (optimalus vandens kiekis priklauso ir nuo metų laiko, duodamo pašaro, ir t.t.) Jei pastebite, kad katė laka visai nedaug vandens, tikėtina, kad dalį jo ji gauna su maistu: konservuose yra gerokai didesnis drėgmės kiekis nei sausame pašare (konservų sudėtyje įprastai yra maždaug 80 procentų vandens, o sausame pašare – apie 10 procentų). Taigi, jei jūsų augintinė neturi įpročio lakti pakankamai vandens, šėrimas konservais gali apsaugoti ją nuo dehidratacijos.

Nemaišykite sauso ir šlapio ėdalo

Jei sausas maistas sumaišomas su šlapiu (arba šie du pašarai patiekiami vienas po kito), tai gali lemti sunkesnį pašaro virškinimą bei iššaukti virškinimo problemas. Jei katė suvalgys konservų, o netrukus – ir sauso pašaro, tikėtina, kad tai sukels vėmimą. To, žinoma norėtųsi išvengti, todėl šerdami katę konservais nebeduokite sauso maisto, arba tą darykite saugiai. Pavyzdžiui, jei katės pagrindinis pašaras yra sausas maistas, tačiau taip pat norite savo augintinę palepinti šlapiu maistu, tai konservai katėms turėtų būti duodami vakare, paskutinio šėrimo metu.

Svarbiausia – saikas

Mėgstamo pašaro katės visada suėda daugiau, todėl ypatingai svarbu jį normuoti. Ant konservų pakelio dažniausiai yra pateikiama informacija, koks pašaro kiekis bus reikalingas tam tikro svorio katėms (tai pat vertėtų atsižvelgti ir į augintinio judrumą). Kates geriausia šerti dažnai, tačiau nedideliais kiekiais: jei konservai paliekami stovėti, iškyla rizika, kad katė vienu kartu suvalgys pernelyg daug pašaro (arba priešingai – ilgai stovintis maistas tiesiog sudžius).

Lengviau virškinamas pašaras

Konservai yra lengviau virškinami, todėl jie gali būti duodami tada, kai katė serga, kai sutrinka virškinimas, ir t.t. Vyresnio amžiaus katėms konservai gali būti tikras išsigelbėjimas: toks maistas yra tiesiog nepakeičiamas, jei katė neteko dalies dantų ar kenčia nuo dantenų ligų. Vis dėlto, konservai taip pat gali būti duodami ir jaunoms, sveikata nesiskundžiančioms katėms: svarbiausia yra tai, kad parinktumėte tinkamiausius konservus.