Sekmadienis, 26 gegužės, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Kodėl vertėtų rinktis begrūdį kačių maistą?

Kodėl vertėtų rinktis begrūdį kačių maistą?

Katėms skirto sauso pašaro pasirinkimas šiandien tikrai nėra siauras, todėl išsirinkti patį tinkamiausią tikrai ne visada yra paprasta. Vis dėlto, paieškos bus šiek tiek siauresnės, jei bus pasirenkamas begrūdis kačių maistas, kurio privalumus netrukus aptarsime.

Puikus energijos šaltinis

Begrūdžiame kačių maiste yra daug gyvūninės kilmės baltymų, kurie suteikia katei pakankamai energijos. Augintiniai, ėdantys begrūdį pašarą, yra aktyvūs, guvūs ir linksmi.

Geresnis virškinimas

Begrūdis pašaras katėms yra tiesiog idealus pasirinkimas jautrią virškinimo sistemą turinčioms katėms, kurios netoleruoja grūdų. Naudinga žinoti, kad grūdinės kultūros augintiniams neretai sukelia alergiją, todėl begrūdis pašaras yra tikrai palankus pasirinkimas.

Odos būklės gerinimas

Katės yra mėsėdžiai gyvūnai, kurie geriausiai įsisavina gyvūninės kilmės produktus. Jei katė gauna nepakankamą kiekį jai reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų, jos kailis gali imti pleiskanoti, tačiau parinkus tinkamą begrūdį pašarą odos būklė dažniausiai ženkliai pagerėja.

Ką daryti, jei norite pakeisti pašarą?

Pirmiausia vertėtų seną pašarą sumaišyti su nauju: jei pernelyg staigiai pereisite prie naujo pašaro, tai gali sukelti virškinimo sutrikimus. Pirmąją savaitę naujo pašaro kiekis turėtų sudaryti ketvirtadalį dienos raciono, antrą savaitę – pusę, o trečią savaitę – tris ketvirtadalius. Po mėnesio jau galėsite duoti vien tik naująjį pašarą, ir netrukus pastebėsite teigiamus augintinės bendros savijautos ir išvaizdos pokyčius: katė taps kur kas žvalesnė, o jos kailis labiau žvilgės.