Antradienis, 16 balandžio, 2024
Pradžia > Lietuva > Apie klinkerines plyteles

Apie klinkerines plyteles

klinkerines plyteles

Žodis klinkeris (angl. clinker) turi kelias reikšmes. Žodyne nurodoma, jog tai: portlandcemenčio pusgaminis – iki sukepimo arba išsilydymo 1450—1500 °C temperatūroje išdegtas mineralinių žaliavų mišinys (proporcijos – apie 75 proc. klinčių ir apie 25 proc. molio).

Statybininkų terminologijoje tai – labai stiprus, atsparus šalčiui, rūgštims sukepusios keramikos gaminys (plyta). Vartojamos gatvėms, grindims, pastatų apdailai, rezervuarų išklojai.
Specialistai tvirtina, kad tikros klinkerinės  plytelės šiandieninėse statybose naudojamos labai dažnai ir įvairiai. Be to, kad jos yra modernios ir gražios, pasižymi daugybe gerų savybių.

Jos yra atsparios oro veiksniams, tad naudojamos renovuojant senus pastatus, statant individualius namus, daugiabučius, biurus.

Statybininkai tvirtina, kad iš klinkerių plytelių galima sukurti  bet kokio stiliaus namą: nuo modernaus iki klasikinio ar šių stilių derinį.

Klinkeris yra atsparus šalčiui ir rūgštims, o jo gaminiai gali būti naudojami net ekstremaliausiomis sąlygomis.

Gamintojai siūlo pačių įvairiausių spalvų ir dydžių klinkerines plyteles.

Taip pat iš klinkerio gaminamos ir trinkelės. Įvairiais bandymais nustatyta, kad jos yra 4-5 kartus tvirtesnės už betonines. Klinkeris itin atsparus apkrovoms, šalčiui ir beveik nesugeria drėgmės. Ši medžiaga bei jos gaminiai atsparūs cheminiam ir atmosferos poveikiui, mechaninei trinčiai, slėgimui.

Tačiau yra žmonių, kurie šiuos gaminius renkasi ir dėl dar kitų savybių.

Vilnietis Remigijus pasakojo, kad šias plyteles rinkosi dėl, jo įsitikinimu, svarbus klinkerio gaminių privalumo – natūralumo.

Vyras sakė siekiantis gyventi ekologiškai, tad statydamas savo būstą didelį dėmesį skyrė natūralumui ir ekologijai.

Pasakojo daug skaitęs, domėjęsis klinkerio gamybos technologijomis, tad gali drąsiai teigti, kad  juos gaminant nenaudojami jokie cheminiai priedai. Gaminio spalvą lemia natūralios žaliavos, iš kurios jis pagamintas. Nuo to priklauso ne tik spalva, bet degimo būdas, temperatūra bei trukmė.

Daugiau informacijos apie klinkerines plyteles galite rasti čia: AGMEKA