Antradienis, 16 balandžio, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Stogo dangos keitimas į betonines čerpes

Stogo dangos keitimas į betonines čerpes

šiferis

Gal būt šį įrašą vertėtų pradėti faktu. Ar žinojote, kad Lietuvoje dar vis populiariausia stogo danga yra šiferis? Aišku jeigu gyveni mieste, tokią stogo dangą gali pamatyti nebent Vilniaus čigonų tabore, ar kažkur kitur, kur neturtingi rajonai.

Kalbu apie didžiąja Lietuvos dalį, tai yra miestelius ir kaimus, šiose teritorijose namų stogo dangą dar dažnai galime pamatyti kaip puošia šiferis.

Tačiau tam privalo ateiti galas… Kodėl?

Šiferis yra pagamintas naudojant cheminę medžiagą – asbestą. Asbestas yra labai pavojingas mūsų kvėpavimo sistemai, kadangi buvo atlikti moksliniai tyrimai ir išsiaiškinta, kad asbesto dulkes sukelia kvėpavimo organų vėžį. Šios dulkės atsiranda kai šiferis pradeda irti nuo savo senatvės arba jis kažkokių būdu buvo laužomas trankomas, pasklidusios dulkės patenka į kvėpavimo sistemą ir žmogus gali lengvai susirgti.

Kaip jau supratote šio straipsnio pagrindinė idėja bus priversti žmones atsisakyti tokio tipo stogo dangos ir ją pasikeisti į naują, šiuo atveju į betonines čerpes.

Betoninių čerpių privalumai

Aišku galima rinktis ir ir tarkim keramines čerpes, bet dabar bus apžvelgti privalumai kuriuos gautumėte pasikeisdami savo stogo dangą į betonines čerpes.

Vienas didžiausių tokių čerpių privalumų yra kaina. Kadangi šių čerpių gamybą yra paprastesnė, todėl šioje vietoje yra sutaupomi kaštai, kas leidžia paprastiems žmonėms pasiūlyti pigesnį variantą.

Pasikeitę savo šiferinę dangą į betonines čerpes, jūs savo namo kardinaliai nepakeisite, kadangi betonines čerpės išlaiko savitą senovinį stilių, todėl žmonės kurie yra pripratę prie šiferio, jiems derėtų rinktis būtent tokią stogo dangą.

Vienas svarbiausių šio tipo čerpių privalumas yra galimybę stogo dangą panaudoti ir antrą ir trečią kartus. Pavyzdžiui, pasikeitėt savo seną šiferinį namo stogą į betonines čerpes, po metų sugalvojote pasistatyti garažą kuriam galbūt norite panaudoti namo stogo čerpes, o namui pritaikyti kitokio stiliaus čerpes ir išlaikyti kažkokią harmoniją. Pirmyn! Šios čerpės gali būti nuimtos ir uždėtos ant kito pastato stogo.

Apibendrinant

Šis straipsnis buvo skirtas panagrinėti esminius betoninių čerpių privalumus ir parodyti žmonėms, kad šiferis yra blogai ir jį reikia pasikeisti į šiuolaikišką sprendimą.

Pasikeisk ir tu!

už betoninių čerpių pavyzdžius dėkoju – www.agmeka.lt