Ketvirtadienis, 18 liepos, 2024
Pradžia > Asmeninė patirtis > Kaip aš susidariau mitybos planą

Kaip aš susidariau mitybos planą

Sveikas maistas

Galbūt reiktų pradėti nuo to, kad apskritai mitybos plano iki šiol dar niekada nebuvau ruošęs sau ir apskritai mitybą man nelabai rūpėjo. Žinojau kas yra sveika ir kas yra nesveika. Maniau kad tokių žinių užtenką, kad ir pats būčiau sveikas, tačiau klydau…

Galbūt susipažinkim ir supraskit, kas aš per žmogus esu. Vardą palikime paslaptyje, bet tarkim vadinkim mane Tomu. Man yra 25 metai, dirbu sėdimą darbą, tai yra beveik 8 valandas per dieną tenka sėdėti. Ankščiau buvau pakankamai sportiškas, lankiau krepšinį ir sporto klubą, kur treniravausi su svoriais.

Kai įstojau į universitetą nustojau sportuoti, tiesa sakant nei laiko nei noro tam neatsirasdavo, pradėjau pastebėti kaip keičiasi mano kūnas – į blogąją pusę. Tačiau nieko nesiėmiau…

Baigęs universitetą kaip jau ir sakiau pradėjau dirbti sėdimą darbą, kas dar labiau sumažino mano energijos išeikvojimą. Kūno pokyčiai tapo nebepakeliami…

Nesupraskit klaidingai, tai nebuvo taip, kad man stotų širdis ar svoris būtų mano pernelyg didelis ir nebegalėčiau paeiti.

Tiesiog pasidarę labai nemalonu stebėti savo kūno pokyčius kurie buvo tragiški (mano akimis).

Tada ir prasidėjo domėjimasis mitybą. Apskritai norėčiau didelį ačiū pasakyti dietoscentras.lt gydytojai, kuri supažindino mane su tinkama mityba.

Pradėjęs analizuoti įvairiausius produktus supratau, koks yra svarbus mitybos planas, norint pasiekti kažkokių rezultatų su savo kūnu. Kai mūsų parduotuvėse yra toks didelis produktų pasirinkimas ,labai sunku suprasti, kokie produktai yra tinkami tavo kūnui ir tavo kuriamam mitybos planui, todėl analizė šioje situacijoje yra pagrindinis ginklas.

Aišku, mitybos planas yra tik popieriaus lapas arba sistema kurią reikia įgyvendinti. Reikia daug ryžto ir noro keisti savo mitybos įpročius. Jeigu labai mėgot pyragus, picas, kebabus ir panašų maistą jums tai bus didelis iššūkis, nes šio maisto teks atsisakyti.

Teks taip pat suprasti, kad pakeitus mitybos įpročius teiks keisti ir savo rutiną. Jeigu dirbate kaip aš, 8 valandas per dieną, sėdimą darbą, teks išmokti likusį laiką ir darbe esančias pertraukas išnaudoti kitaip. Per pertraukas – pritupimai, atsilenkimai, mankšta. Po darbo, arba prieš darbą intensyvios treniruotės sporto klube. Šioje vietoje galėtų padėti asmeninis treneris, kuris sporto programą paruoštų pagal jūsų mitybos programą.

Būtent tokie poveikiai pakeitė ir mano gyvenimą. Šiuo metu džiaugiuosi besikeičiančiu kūnu – tik žinoma į gerąją pusę.

Pasikeisk ir tu!